Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Порошенко: Рішення Конституційного суду не захистить корупціонерів, якщо Верховна Рада підтримає внесений мною законопроект

  Читайте по-русски
  Ніхто не уникне відповідальності за незаконне збагачення, наголосив Президент

  Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам наголосив, що ініціював законопроект про незаконне збагачення з урахуванням рішення Конституційного суду щодо презумпції невинуватості. За словами, Глави держави, відповідальності ніхто не уникне. Порошенко також сказав, що як Президент країни відповідно до законів та Конституції не має права і не буде коментувати рішення будь-яких судів, оскільки це може сприйматися як тиск на суд.

  "Хочу розчарувати чиновників, які думають, що внаслідок цього рішення Конституційного суду вони зможуть уникнути відповідальності. Цього не відбудеться, бо скасована кримінальна відповідальність, а незаконне збагачення ніхто не скасовував", - підкреслив Президент, коментуючи питання щодо скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення і закриття всіх справ за цією нормою.

  Глава держави нагадав, що буквально через години після оприлюднення рішення суду вніс законопроект, який враховує коментарі Конституційного Суду стосовно презумпції невинуватості – ключового і базового конституційного принципу.

  "Але відповідальність за корупцію, в тому числі відповідальність за незаконне збагачення, буде. В тому числі кримінальна відповідальність. Ніхто не уникне відповідальності... Хтось думає, що він втече від відповідного формулювання цієї статті, то знайдуться інші статті. Бо незаконне збагачення завжди пов'язано з іншими порушеннями закону. Відповідальність все-рівно буде", – додав він.

  Президент також звернувся до депутатів Верховної Ради врахувати його позицію щодо невідкладності розгляду зазначеного законопроекту.

  "Ми маємо якнайшвидше озброїти правоохоронні органи, включно з антикорупційними органами, і корупціонер має сидіти у в'язниці. Крапка. Рішення Конституційного суду аж ніяк не захистить корупціонерів, якщо Верховна Рада підтримає пропозицію Президента", – зауважив Глава держави.

  Попередній матеріал
  В’ятрович розповів, чи і надалі 8 березня залишатиметься вихідним днем
  Наступний матеріал
  Супрун розповіла, коли антибіотики перестануть продавати без рецепта
  Loading...