zn.ua

В’ятрович розповів, чи і надалі 8 березня залишатиметься вихідним днем

    Читайте по-русски
    Законопроект пропонує повернути 8 березня первісне правозахисне значення

    В Україні і в пострадянських країнах 8 березня фактично відзначається не день боротьби за права жінок, а так званий Міжнародний жіночий день. Про це в інтерв’ю виданню "Факти" розповів директор Українського інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович.

    Він зазначив, що саме формулювання «Міжнародного жіночого дня» плюс статус вихідного, який це свято має лише в кількох пострадянських країнах, які не відзначаються успіхами в боротьбі за права жінок, і призвели до того, що день, присвячений боротьбі за права жінок, втратив своє первинне правозахисне значення і перетворився в звичайне свято, «коли просто вітають одну – жіночу – частину суспільства».

    «В першому варіанті нашого законопроекту ми пропонували заміну цього свята. Але в ході громадського обговорення абсолютна більшість учасників була проти цього. Тому ми від цього відмовились. Лишилась тільки пропозиція скасування вихідного дня 8 березня. Наш законопроект пропонує повернути йому первісне правозахисне значення. І насамперед — змінити назву, говорити саме про боротьбу за права жінок. Бо Україна є державою, яка ще потребує утвердження жіночих прав. І ми вважаємо, що цьому може і має посприяти якраз скасування вихідного в цей день», – сказав Вʼятрович.

    Попередній матеріал
    Порошенко: Україна йде в НАТО не з простягнутою рукою, а як повноцінний партнер
    Наступний матеріал
    Порошенко: Рішення Конституційного суду не захистить корупціонерів, якщо Верховна Рада підтримає внесений мною законопроект
    Loading...