5 канал

Луценко пояснила, що дасть внесений Президентом проект закону про незаконне збагачення

Проте це не єдиний проект стосовно змін до Кримінального кодексу, зареєстрований на сайті Ради

Президентський проект закону про покарання за незаконне збагачення вже зареєстровано у Верховній Раді. Документ з’явився у відповідному переліку на інтернет-сторінці парламенту. Законопроект у статусі невідкладного і про його скерування до Ради глава держави заявив зранку 28 лютого.

"Президентом враховані зауваження Конституційного Суду про те, що 62 стаття Конституції говорить про презумпцію невинуватості. А відтак саме слідчі органи повинні це довести. Ми знаємо, що НАБУ і антикорупційна прокуратура має вже близько 50 справ. Внесена Президентом України стаття дасть можливість все-таки притягнути тих корупціонерів, по яких уже зібрані докази незаконного їхнього збагачення чи інших корупційних діянь – притягнути їх до відповідальності і розглянути ці питання в Антикорупційному суді, який найближчим часом буде створений", – пояснила представниця Порошенка у Верховній Раді Ірина Луценко.

Зареєстрували і схожий проект закону авторства Юлії Тимошенко. Він також передбачає внесення змін до Кримінального кодексу, щоб мати змогу притягати до відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Як відомо, Конституційний Суд визначив попередню редакцію закону неконституційною. КС вважає, що формулювання статті порушують верховенство права та презумпцію невинуватості. Тобто, закон ставив відповідача в ситуацію – апріорі винен, і зобов'язував доводити невинуватість. Хоча все, як зазначили в Конституційному Суді, має бути навпаки – презумпція невинуватості, це коли будь-яка людина є невинуватою, допоки протилежне не доведе прокурор.

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили у вівторок, 26 лютого. Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. 

Прокоментували рішення Конституційного Суду в НАБУ. Заявили, що відтепер усі справи, які розслідувалися українськими антикорупційними органами за статтею ККУ про незаконне збагачення, будуть анульовані.

Попередній матеріал
В Одесі молодик поранив поліцейського ножем – нападнику загрожує довічне
Наступний матеріал
"Люди бояться, постійні вибухи під хатами": бойовики облаштували укріплення в будинках житлових районів Сокільників

Усі незаконні статки тепер легалізовані, 5 років втрачено – Ситник про рішення КС

Порошенко має намір внести до ВРУ законопроект про покарання за незаконне збагачення – подробиці

Спікер Президента про ситуацію з "Укроборонпромом": Є всі підстави вважати це виборчою технологією

Президент призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського

Порошенко вимагає термінової перевірки за фактами розслідувань журналістів "Наші гроші"

Індульгенція на корупцію: навіщо Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення – "БлогПост"