Катерина Зеленко
Катерина Зеленко 5 канал

"На карту поставлено європейський шанс": реакція МЗС на рішення КСУ

  Наразі потрібно шукати шляхи виходу з ситуації, що склалася

  У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення КСУ про визнання неконституційною статті Кримінального Кодексу про незаконне збагачення посадовців. Дипломати запевняють: докладуть зусиль, аби інтереси українців не постраждали через такі зміни.

  Про це заявила речниця МЗС України Катерина Зеленко на брифінгу 28 лютого, передає УНІАН.

  "Я думаю, що дуже варто на цьому місці заспокоїтися, і що Європейський Союз не каратиме українців за справою рішення Конституційного Суду, адже саме для українських громадян насамперед важливо, щоб ми і далі безперешкодно просувалися в напрямку європейських та євроатлантичних інституцій. В цьому сенсі є значна підтримка в українському суспільстві", – зазначила Зеленко.

  Разом із тим, вона додала: "Водночас, безумовно, такі рішення означають, що нам потрібно шукати шляхи виходу з цієї ситуації".

  Речниця МЗС також нагадала, що Президент Петро Порошенко подав відповідний законопроект про притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення.

  "Ми будемо намагатися зі свого боку, як Міністерство закордонних справ, робити все для того, щоб було знайдено оптимальне рішення, щоб не постраждали інтереси українських громадян. Тому що ми всі чудово усвідомлюємо, що на карту поставлено наш європейський шанс", –  заявила Зеленко.

  Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили у вівторок, 26 лютого. Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. 

  Наступного дня Президент Петро Порошенко повідомив: планує внести до Ради законопроект про покарання чиновників за незаконне збагачення. Прокоментували рішення Конституційного Суду і в НАБУ. Там заявили, що відтепер усі справи, які розслідувалися українськими антикорупційними органами за статтею ККУ про незаконне збагачення, будуть анульовані.

  Попередній матеріал
  Дипломатична ротація: Президент змінив послів у 6-ти країнах
  Наступний матеріал
  МЗС: понад 300 українських моряків заарештовані у Греції та Італії
  Loading...