gazeta.lviv.ua

Студентка з Австралії винайшла альтернативу антибіотикам

  Бактерії щороку спричинюють смерть понад 700 тисяч людей

  Студентка Шу Лам з університету Мельбурна розробила метод боротьби зі стійкими до антибіотиків бактеріями. Новий метод пройшов випробування на пацюках у лабораторії, але потенційно може стати вирішенням проблем зі стійкими до антибіотиків бактеріями. Ці збудники визнані ООН як глобальна загроза для охорони здоров'я, передає Science Alert.

  Як зазначається, бактерії щороку спричинюють смерть понад 700 тисяч людей. Фахівці прогнозують, що до 2050 року вони щорічно будуть ставати причиною для понад 10 мільйонів смертей.

  Різні збудники чимдалі стають стійкішими до антибіотиків. Можливо, перемогти їх зможе 25-річна аспірантка Мельбурнського університету Шу Лам.

  Студентка розробила полімерний пептид, який є структурою із повторюваних ланцюгів білків в формі зірки та здатен убивати 6 різних супербактерій без втручання антибіотиків, руйнуючи їхні клітинні мембрани.

  "Пептиди виявилися ефективними для знищення бактеріальних інфекцій в організмі, – розповідає Лам. – зокрема тих, які раніше показували стійкість до антибіотиків. При цьому пептиди не токсичні, і не завдають шкоди організму".

  Попередній матеріал
  Міжнародний конкурс "Бабин Яр – Дорогожицький некрополь": переможця так і не обрали
  Наступний матеріал
  Брифінг очільника МВС, Генпрокурора і першого заступника глави Нацполіції щодо розкриття резонансного злочину у Львівській області - відео

  У Південній Кореї дизайнерка винайшла кришку для пластикових склянок з носом та губами

  Австралія переобладнає літаки бізнес-класу для розвідки і раннього виявлення повітряних цілей

  У штаті Південна Австралія горить ліс

  Австралія шукатиме альтернативного шляху створення трибуналу у справі MH17 - міністр