конкурс Бабин Яр 5 канал

Міжнародний конкурс "Бабин Яр – Дорогожицький некрополь": переможця так і не обрали

У конкурсі взяли участь представники 15 країн світу, які презентували понад 30 проектів

У Києві оголосили результати міжнародного конкурсу "Бабин Яр - Дорогожицький некрополь". Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, журі розглядало 32 проекти з п'ятнадцяти країн світу. Судді відібрали з них сім найкращих, які й представили в Українському домі у середу, 28 вересня.

Повідомляється, що метою конкурсу було об'єднати усі пам'ятки, що стосуються масових розстрілів євреїв та представників інших національностей німецькою окупаційною владою у 1941-1943 роках, в єдиний комплекс. Загалом, на місцях масових страт вже встановили 25 пам'ятних знаків, проте сам простір залишається неупорядкованим, кажуть організатори.

Як стало відомо, переможця обрати так і не вдалося. На думку журі, жоден проект не показав цілісної композиції. Втім, організатори сподіваються, що захід спонукає відповідальних представників влади упорядкувати це місце.

"Бабин Яр - це сакральне місце, не для відпочинку і не чергове місце на туристичній мапі. Це не туристична пам'ятка. Бабин Яр має бути для спогадів, вшанування пам'яті загиблих", - каже голова об`єднання єврейських громад "ВААД-Україна" Йосип Зісельс.

Крім того, директор Українського інституту національної пам`яті Володимир Вятрович зазначає: "Першим найважливішим кроком до вшанування пам'яті повинне бути впорядкування простору. Впорядкування того, що вже ми маємо. Після цього ми можемо думати, чого справді бракує. Після цього ми можемо проводити якісь наступні кроки. В інакшому випадку поява нових пам'ятників, нових архітектурних форм буде вносити новий хаос вже в наявному".

конкурс Бабин Яр5 канал

"Перед нами не постало питання, який монумент побудувати чи спроектувати. Значно важливіше - як зобразити саму трагедію так, щоб про неї не забули. Пам'ять - це те, що необхідно для проблеми Голокосту та для тих подій, що відбувалися на території Бабиного Яру", - наголошує співавтор проекту та представник Словенії Нейц Лебар. 

Нагадаємо, 27 та 29 вересня в Україні відбудуться жалобні дні з вшанування жертв Бабиного Яру, де в роки Другої світової замордували і розстріляли тисячі євреїв, ромів, сотні українських націоналістів і патріотів, а також військовополонених.

Дивіться також: Сотні тисяч вбитих у Бабиному Яру: Роковини трагедії

Попередній матеріал
Слідчим JIT відомі імена 100 причетних до трагедії МН17 осіб
Наступний матеріал
Студентка з Австралії винайшла альтернативу антибіотикам

СБУ оприлюднила секретні документи КДБ щодо жертв Бабиного Яру

Парламентські слухання: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" - завершено

Сотні тисяч вбитих у Бабиному Яру: Роковини трагедії

75-ті роковини жахливої трагедії Бабиного Яру: в Україні розпочались жалобні дні