portal.lviv.ua

75-ті роковини жахливої трагедії Бабиного Яру: в Україні розпочались жалобні дні

  Загалом впродовж двох років тут розстріляли до 150 тисяч осіб

  27 та 29 вересня в Україні відбудуться жалобні дні з вшанування жертв Бабиного Яру, де в роки Другої світової замордували і розстріляли тисячі євреїв, ромів, сотні українських націоналістів і патріотів, а також військовополонених - солдатів і офіцерів Червоної армії.

  Як повідомила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на сторінці у Facebook, у вівторок, 27 вересня, відбудуться парламентські слухання, присвячені трагічним урокам Бабиного Яру.

  "Запрошено багато гостей, чекаємо людей, що пережили ті роки. О 15:00 в приміщенні ВР ми відкриємо виставку, присвячену роковинам трагедії Бабиного Яру, потім розпочнемо самі слухання", - зазначила вона.

  Крім того, як стало відомо, близько 17:30 у Верховній Раді України виступить Президент Ізраїлю.

  Зазначимо, що в ці дні до Києва завітає багато іноземних гостей. Крім того, в рамках проведення заходів до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру на автошляхах столиці буде обмежено рух транспорту

  Нагадаємо, під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв та ромів, радянських військовополонених, в'язнів Сирецького концтабору, членів Організації українських націоналістів та інших. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Усього протягом двох років у Бабиному Яру було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї.

  Як повідомляв 5.ua, до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Києві розпочався показ шедеврів світового кіно.

  Попередній матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua
  Наступний матеріал
  Євродепутат розповів, за яких умов можливе призупинення "безвізу" для українців

  До 75 роковин трагедії Бабиного Яру в Києві розпочався показ шедеврів світового кіно

  Невідомі осквернили пам’ятник в Бабиному Яру