patrioty.org.ua

Євродепутат розповів, за яких умов можливе призупинення "безвізу" для українців

  У Європі планують розробити механізм для того, аби Україна продовжувала дотримуватися необхідних стандартів та критеріїв

  Попри виконання Києвом усіх вимог Єврокомісії, необхідних для отримання "безвізу", у Європарламенті дотримуються думки, що Брюсселю необхідний спеціальний механізм, який дасть йому "важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи" в Україні, передає DW.

  "Механізм призупинення дії безвізового режиму, який наразі перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів та критеріїв", - зазначив доповідач з питань України у комітеті із закордонних справ Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський.

  Як зауважив дипломат, безвізовий режим повинен бути наданий Україні вже зараз. "Починаючи з 2014 року, Україна доклала безпрецедентних зусиль у проведенні реформ з метою створити справжню демократичну систему і належну економіку", - переконаний Саріуш-Вольський.

  Разом що тим, представник ЄП порадив офіційному Києву "не забувати, що паралельно з цим буде представлено і механізм призупинення "безвізу", щойно його положення розроблять". 

  Так, відповідно до процедури, після схвалення доповіді щодо візової лібералізації, у профільному комітеті Європарламенту мають пройти тристоронні переговори між Європарламентом, Єврокомісією та Європейською Радою. Коли між ними буде сформована домовленість, тоді резолюція про візову лібералізацію з Україною буде винесена на голосування депутатів ЄП.

  Додамо, що, за словами заступника голови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Тібора Шаного, безвізовий режим між Україною та ЄС може запрацювати вже до кінця 2016 року.

  Як повідомлялося, напередодні комітет Європарламенту проголосував за безвізовий режим для України. Згодом стало відомо, що Європарламент візьме за основу для голосування щодо надання Україні безвізу доповідь, яку сьогодні підтримав комітет ЄП.

  Попередній матеріал
  75-ті роковини жахливої трагедії Бабиного Яру: в Україні розпочались жалобні дні
  Наступний матеріал
  Лікарі повідомили про стан Пугачова, підозрюваного у вбивстві поліцейських у Дніпрі

  Європарламент візьме за основу для голосування щодо надання Україні безвізу доповідь, яку сьогодні підтримав комітет ЄП

  Комітет Європарламенту проголосував за безвізовий режим для України

  Голова делегації Європарламенту розповів, чого бракує Україні для остаточного рішення про безвіз

  Більшість в ЄП хоче повного й безумовного безвізового режиму для України – євродепутат