5 канал

Слідчим JIT відомі імена 100 причетних до трагедії МН17 осіб

Міжнародна спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT) в ході розслідування у справі збитого в небі над Донбасом Boeing МН17 встановила імена сотні причетних до цього злочину осіб

Про це повідомив Голова національної прокуратури Нідерландів Фредерік Вестербеке сьогодні, 28 вересня, на прес-конференції в середу в Гаазі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Зараз є 100 підозрюваних або осіб, які тим чи іншим чином можуть бути пов'язаними зі збиттям МН17 або транспортуванням ракетного комплексу. Ми визначили їх особистості, ці люди або управляли "Буком", або причетні до його перекидання до місця запуску. Інші особи також сприяли або будь-яким іншим чином грали роль. Наприклад, ті, які ескортували "Бук". Вони не є автоматично підозрюваними", - заявив Вестербеке.

"Група JIT прийшла до висновку, що авіалайнер рейсу МН17 був збитий ракетою серії 9M38, запущеної з самохідної вогневої установки BUK-TELAR з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське. Цей район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів. Далі з розслідування випливає, що самохідна вогнева установка BUK-TELAR доставлена в Україну з Російської Федерації і, після того, як вона була використана для атаки на авіалайнер рейсу МН17, була знову повернута на територію РФ ", - наголошується в документі.

Також йдеться про те, що протягом тривалого періоду в розслідуванні, в складі об'єднаної слідчої групи, брало участь від 100 до 200 слідчих і різного роду експертів. "До цього дня, щодня, роботу над справою продовжують до 100 слідчих, прокурорів і експертів", - сказано в звіті. При цьому в документі зазначається, що в подальшому слідчі будуть працювати над встановленням винних у цій трагедії.

Попередній матеріал
ООН: Ми виявили збільшення насильства та переслідування стосовно журналістів в Україні
Наступний матеріал
Міжнародний конкурс "Бабин Яр – Дорогожицький некрополь": переможця так і не обрали

Міжнародна слідча група: Територія, з якої збили Boeing MH-17, контролювалася проросійськими бойовиками

Міжнародна слідча група встановила, що "Бук", яким збили Boeing MH-17, був привезений з РФ