Марафон
Марафон 5 канал

Суглоби не зітруться: Супрун пояснила, як біг впливає на організм

  Читайте по-русски
  Для більшості людей буде достатньо 30 хвилин бігу в помірному темпі 5 разів на тиждень, щоб дотримуватися норми аеробних навантажень

  В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у своєму дописі на сторінці у Facebook зруйнувала міф про те, що від біг може пошкодити суглоби. Навіть більше, за її словами, помірна та регулярна фізична активність, в тому числі й біг, створює захисний ефект для суглобів.

  "Через специфіку бігу, часто здається, що цей вид фізичної активності може бути руйнівним для колін, особливо для людей, що бігають довгі дистанції регулярно", – пише посадовець.

  Втім, дослідження дають іншу інформацію:

  1. Виявлено, що поширеність остеоартриту в марафонців була удвічі нижчою порівняно з людьми, які не бігали.
  2. Науковці не виявили збільшення вираженості колінного остеоартриту у бігунів на довгі дистанції порівняно з контрольною групою, що не займалася бігом. Дослідження проводили протягом 8 років.
  3. За допомогою МРТ також намагалися зафіксувати зміни в тазостегнових і колінних суглобах напівпрофесійних бігунів і бігунів-аматорів — до марафону та через 24 і 48 годин після. Жодних змін ні в хрящах, ні в кістках, що утворюють суглоби, виявлено не було.

  "Ба більше, помірна та регулярна фізична активність, в тому числі й біг, має захисний ефект для суглобів. Систематичний огляд показав, що у бігунів-аматорів колінний остеоартрит розвивався втричі рідше, ніж у людей, що ведуть сидячий спосіб життя. При цьому надмірні навантаження, які мають елітні професійні марафонці, все-таки збільшують ймовірність його виникнення", – наголошує Супрун.

  За її словами, якщо порівняти людей, що ведуть сидячий спосіб життя, і бігунів, то перші мають вищі ризики порушення хряща.

  "Тобто поступове збільшення рівня бігового навантаження приводить до корисних адаптивних змін колінних хрящів та має хондропротективний ефект", – наголошує медик.

  Супрун додала, що для більшості людей буде достатньо 30 хвилин бігу в помірному темпі 5 разів на тиждень. Така кількість пробіжок уже перекриває рекомендовану норму аеробних навантажень на тиждень.

  "Якщо дотримуватися цього режиму, ризик пошкоджень опорно-рухового апарату мінімальний, а користь для здоров'я буде дуже великою", – підсумувала в.о. міністра.

  Як повідомляв 5.UA, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зруйнувала популярний міф про те, що вітамін С здатен вилікувати застуду. 

  Попередній матеріал
  Наєв назвав "аргумент" для якнайшвидшого завершення бойових дій
  Наступний матеріал
  Міжнародний аеропорт "Ужгород" відновлює роботу після 3-х років перерви

  Головна причина смертності у світі: Супрун дала поради, як уберегтися

  Супрун назвала 13 важливих наслідків для українців від блокування роботи МОЗ

  Супрун дала поради, як знизити рівень холестерину в організмі

  Українці стали золотими та срібними призерами на Чемпіонаті Європи з бразильського джиу-джитсу

  "Дзвін тривоги": антибіотики втрачають ефективність

  Стало відомо, як UEFA покарає "Динамо" перед матчем із "Челсі"