5 канал

Самовідвід судді і засідання без Супрун: що наразі відомо про справу в.о.голови МОЗ

У МОЗ зазначили, що напередодні, 14 лютого, Супрун вже підписала близько важливих 20 наказів

Самовідвід взяв суддя Окружного суду, який мав розглядати позов радикала Ігоря Мосійчука щодо Уляни Супрун. Нового суддю тепер має обрати автоматизована система перерозподілу. Подробиці дізнаємося в Лесі Головатої.

Перед засіданням біля будівлі суду зібралися кілька десятків людей: одні прийшли підтримати Уляну Супрун, а інші – в однакових білих жилетах і з партійними прапорами Радикальної партії – скандували, що вони проти відстороненої від роботи глави МОЗ.

Супрун же перед засіданням суду заявила, що після рішення Кабміну відновилися всі повноваження, необхідні для того, щоб відправляти хворих за кордон і забезпечити ліками осіб, які їх потребують. За словами в.о.міністра, в неї назбиралося стільки роботи, що на засідання вона не йтиме, натомість залишає в суді своїх представників.

"Сьогодні на мій підпис далі чекають десятки документів. І тому зараз ми з заступниками повертаємося в МОЗ і працюватимемо далі. Залишаємо мого адвоката, представників Мін'юсту, щоб вони тут брали участь у засіданні. А ми з моєю командою повертаємося в міністерство, щоб продовжити трансформацію системи охорони здоров'я України", – заявила Супрун.

У МОЗ зазначили також, що напередодні, 14 лютого, Супрун уже підписала близько 20 наказів стосовно вакцин від кору, паротиту і краснухи. Також вдалося погодити виїзд на лікування за кордон 44-х пацієнтів. А вже сьогодні МОЗ обрало партнерів для закупівель у 2019 році.

Саме ж судове засідання тривало декілька хвилин. Одразу суддя Сергій Каракашьян заявив про самовідвід, посилаючись на те, що нещодавно Кабмін подав скаргу до Вищої Ради правосуддя. Друга обставина – те, що скасовуючи свою ухвалу щодо Супрун, він дав оцінку певним доказам по суті.

Нагадаємо, скаргу Кабмін подав, посилаючись на тривале перебування судді в нарадчій кімнаті, вирішуючи, які повноваження залишати Супрун. По-друге – те, що суддя втручався в роботу уряду. Цю скаргу суддя вважає тиском на суд та на себе.

Тепер необхідно, щоб усі матеріали справи підшили до купи, тоді система авто розподілу має обрати суддя, який розглядатиме справу Супрун по суті. Коли назвуть ім'я нового судді – наразі невідомо.

Попередній матеріал
Кубок нації та золоті медалі: українська збірна з чирлідингу стала найкращою на трьох континентах
Наступний матеріал
У Києві п'яний водій після скоєння ДТП погрожував згвалтувати патрульних – відео
Loading...

Суддя у "справі Супрун" заявив про самовідвід

Суддя оголошує рішення у "справі Супрун" – відео

Кабмін знайшов спосіб, як частково повернути Супрун її обов'язки

Супрун назвала 13 важливих наслідків для українців від блокування роботи МОЗ

МОЗ вже тиждень без очільниці: що наразі відомо про справу Супрун і як це перешкоджає роботі міністерства

У суді заявили, що Супрун може виконувати всі функції керівника, окрім двох заборон