На Рівненщині діє табір для бійців, які на війні втратили зір. Вони вчаться адаптовуватися у світі, якого не бачать – обслуговувати себе в побуті, користуватися технікою, тростиною, а головне – самостійно пересуватися містом. Та з цим виникає чимало труднощів. Як призвичаюються воїни до незрячого життя – дивіться далі.
Інструктор з орієнтування пояснює маршрут військовослужбовцю Руслану. 51-річний чоловік – зі Львівщини. Вперше пішов захищати країну від загарбників 2014 року. Згодом повернувся, а коли почалося повномасштабне вторгнення – знову пішов воювати. Торік на сході зазнав тяжкого поранення і втратив зір.
Відтоді боєць вчиться жити по-новому. Вже вдруге приїхав до Рівного в реабілітаційно-відновлювальний табір. Каже, тут його навчили обслуговувати себе у побуті. Тепер він опановує орієнтування у місті.
Василь Гошовський навчає незрячих пересуватися містом. Хоча бачить лише на 5%. Зір втратив понад 20 років тому, але навчився орієнтуватися у просторі сам. Реабілітаційний табір для військових, які втратили зір на війні, у Рівному організовують уже вдруге. Цього разу в ньому беруть участь шестеро ветеранів із різних регіонів України. Їх вчать пересуватися в місті як пішки, так і громадським транспортом.
Координатори проєкту кажуть, українські міста зовсім непристосовані для незрячих людей – це світлофори без озвучення, відсутність облаштованих доріжок з пониженими бордюрами, стенди з рекламою на тротуарах і багато інших локацій. Через війну кількість людей, що втратили зір, збільшується. Треба, щоб і міста активніше підлаштовувалися для жителів з особливостями, розповідають організатори табору для незрячих. Украй потрібен і центр для реабілітації слабозорих.
Дивіться також відео: Відвідав поранених та подякував за службу. Президент прийшов до захисників у реабілітаційний центр.
Координаторка сподівається, що в Україні з'явиться центр реабілітації для людей, які втратили зір. А поки ж організовують відновлювальні табори для бійців. Уже було вісім змін, де навчалися близько 30 ветеранів війни.
Наталія Світлова, Рівне, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.