"Головне – перебороти себе, а не суперників" – такий девіз "Ігор Нескорених", що відбулися у Львові. Це національні спортивні змагання військових, які були поранені на війні. Участь узяли більш як 200 ветеранів російсько-української війни. Хто показав найкращі результати – бачила журналістка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська.
Учасник змагань Олег Кравець показує прапор з гербом своєї бригади. Військовий приїхав на змагання з Бахмуту. Чоловік воює від початку антитерористичної операції на Донбасі. 8 років тому натрапив на міну та втратив ліву ногу. Проте після повномасштабного вторгнення з протезом знову повернувся на схід. Розповідає, до змагань готувався просто в окопах. Своїм прикладом хоче підтримати й інших бійців.
"Я приїхав тому, що в мене є борг перед моїми хлопцями, які загинули. І ми будемо завжди боргувати перед ними, і маємо жити за двох, і маємо працювати за двох, і маємо тренуватись за двох, тому свою внутрішню лінь я посилаю подалі і просто працюю далі", – розповів військовослужбовець 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу Олег Кравець.
Ігри нескорених – спортивні змагання для ветеранів, які зазнали травм на війні. В Україні відбуваються вже вчетверте. До Львова з'їхалися понад дві сотні спортсменів із різних куточків країни. Майже половина учасників – це нинішні військовослужбовці. Більшість із них у таких змаганнях беруть участь вперше.
"Сам сенс цих змагань у тому, щоб показати, наскільки вони мають нескорений дух, та наскільки, насправді, важливий не так як спортивний результат, а скільки от саме цей дух, який вони тут відчувають, і позитивний вплив, який потім ці змагання мають на їхнє життя", – пояснює координаторка ігор нескорених в Україні Ілона Волошина.
Серед новачків і прикордонник Павло Піковець. Торік військовий брав участь у важких вуличних боях за Маріуполь. Потім з побратимами проривалися на "Азовсталь", саме тоді бійцю поранило руку і він потрапив у полон до окупантів. Згодом його обміняли і він повернувся додому. Чоловік вважає, що такі змагання, як "Ігри Нескорених", дають змогу військовим зміцніти і тілом, і духом.
"Ну це реабілітація для таких, як я, поранених перш за все, це не змагання, тут ми приходимо, бачимося з побратимами, спілкуємось, і ми навіть не згадуємо ті поранення і війну, у нас інші розмови, а ці змагання це для нас є реабілітація", – розповідає військовослужбовець ДПСУ Павло Піковець.
Підтримати чоловіка прийшла його родина.
"Бігали тут по доріжці, кричала йому – давай тримайся, там повільніше, швидше, спокійніше, не хвилюйся, все добре, – я не знаю, чи він нас чув, але ми бігали кричали", – каже дружина військовослужбовиця Інна Піковець.
Учасники змагалися в 10-ти видах спорту, цього року додався настільний теніс. У ньому випробував себе Дмитро Козак. У листопаді торік хлопець потрапив під артобстріл поблизу Мар‘їнки, де його поранило уламком снаряда. Розповідає, тривалий час був на реабілітації, але тільки-но відчув, що повертаються сили, почав активно готуватися до змагань.
"Коли ти бачиш спортсменів на міжнародній арені, з українським прапором, то відчуваєш якусь гордість, і хочеться так само зі своїми зусиллями щось для цього робити, якщо є можливість, то чому ні? Я мрію підняти український прапор на міжнародній арені, і я цього буду прагнути", – наголошує військовослужбовець другої Галицької бригади Нацгвардії України Дмитро Козак.
Головна суддя "Ігор Нескорених" Олена Яновська пояснює, спортивний результат – це лише 10-та частина успіху змагань.
"Ці 100 відсотків діляться, 40 відсотків – це реабілітація, тобто що дасть людині заняття цим видом спорту або декількома видами спорту, тобто, чи буде в нього відновлення фізичне, 25 відсотків – це психологічний аспект. Кожен учасник проходить психологічне інтерв’ювання, крім спортивних змагань, і 25% – це спортивна етика та дух інвіктус, як поводяться на треку", – наголошує головна суддя відбору у Львові Олена Яновська.
За результатами виступів найкращі спортсмени потраплять до збірної команди України, яка у вересні братиме участь у міжнародному етапі Invictus Games в німецькому Дюссельдорфі. Збірна складатиметься із 24-х спортсменів. Їхні імена оголосять на початку червня.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: Арт-лікування: військові проходять реабілітацію за допомогою малювання – сюжет
Як повідомляв 5.UA, у Дніпрі провели унікальну операцію, аби позбавити пацієнта від фантомних болей.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Рентген, аналіз крові та навіть операції – що відомо про мобільні шпиталі для фронту.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.