Пів мільйона гривень на допомогу українським шпиталям зібрав українець, який уже 18 років живе в Канаді. Олександр Кияниця має церебральний параліч, однак, попри хворобу, пройшов 200 кілометрів. Вдруге таку ж ходу здійснив у цьому році. І зупинятися не планує. Який наступний маршрут у чоловіка та як йому вдалося подолати таку відстань, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Карина Шевченко.
200 кілометрів від Монреалю до Оттави пройшов Олександр. У чоловіка церебральний параліч, однак він стійко подолав відстань за два тижні.
"У мене виникла така ідея, що я люблю ходити і я зможу набрати грошей для наших медиків, щоб їм було ліпше працювати під час війни", – розповів волонтер Олександр Кияниця.
Читайте також: Врятувала понад 30 чотирилапих з Ірпеня: у Києві відкрили мурал на честь адопції тварин – волонтерка Анастасія Тиха стала натхненницею.
"Я чекала від нього чогось такого. Ми Сашку сказали – ти знаєш, що це такий проєкт готується рік щонайменше. Дуже складна логістика, дуже багато роботи, треба з’єднати, щоб це реалізувати, але він сказав: ні, я піду", – поділилася мати Олександра Оксана Кияниця.
Чоловік – українець, але вже 18 років живе в Канаді. Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, Олександр допомагав українським біженцям. Згодом вирішив пройти шлях, аби зібрати кошти для наших медиків. Щодня проходив до 14 кілометрів, його супроводжувала команда волонтерів.
"Ну, першу ходу я вирішив зробити в кінці червня – на початку липня. Того року я зібрав 22 тисячі канадських доларів", – наголосив Олександр.
Дивіться також відео: ВОЛОНТЕРИ закривають критичні потреби бійців власними силами: А ЩО ДЕРЖАВА? Антон Сененко гостро.
Це понад пів мільйона гривень. Гроші віддали на медичне обладнання Другій київській міській дитячій клінічній лікарні та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології.
"На ці 22 тисячі було закуплено медично-хірургічне обладнання в такому вигляді, як хірургічні пили, прилад для того, щоб робити операції ортопедичні, це було для Другої дитячої лікарні міста Києва. Тож ми купили перший шунт для пораненого і потім їм потрібен був ще один і ми купили другий шунт для другого пораненого в Інститут нейрохірургії", – зауважила пані Оксана.
Однак на цьому українець не зупинився. І цьогоріч вдруге подолав таку саму відстань.
"Я взяв на себе таку відповідальність, що я буду допомагати нашим медикам. Тому що роботи дуже багато", – наголосив Олександр.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Він пройшов набагато швидше, за день він проходив 18 кілометрів. П'ять пар черевиків стесав за 12 днів, що він йшов. На жаль, коштів за цим разом вдалося зібрати менше, зараз ми виходимо до 10 тисяч", – розповіла мати Олександра.
Маршрут для Олександра прокладала ціла команда. Вони знаходили людей, у яких чоловік міг відпочити. Зібрані гроші за другу ходу передали у мобільні шпиталі на Донеччини. Нині медичне обладнання вже рятує життя нашим військовим.
"Мені деколи говорили, навіть медики тут: що ти таке робиш, тобі важко, ти будеш падати. А я кажу: "Ну нічо, я падаю все життя, а потім встаю і далі іду"", – запевнив волонтер.
Олександр мріє приїхати в Україну і продовжує збирати кошти для наших медиків. Чоловік запланував уже третю ходу від Торонто до Ніагарського водоспаду – це 130 кілометрів.
"Час прийшов, щоб об’єднуватися і будувати нашу країну по-новому. Щоб наша Україна відродилася з попелу, як Фенікс", – сказав Олександр.
Карина Шевченко, Микола Довгий, Сергій Клименко, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.