Безплатна реабілітація для військових і не лише. На Житомирщині в районній поліклініці зібрали зо три десятки вузькопрофільних медичних фахівців і придбали необхідне обладнання, щоб допомагати людям після тяжких хвороб і поранень повертатися до повноцінного життя. В яких умовах відбувається реабілітація – у сюжеті журналістів "5 каналу".
Сергія мобілізували у 2015 році. У Житомирі на полігоні в нього стався інфаркт. Хвороба прогресувала, внаслідок чого чоловіку ампутували ноги. Нині лікується у відділенні медичної реабілітації і щасливий нарешті зробити кроки на протезах.
"Я не міг навіть на живіт лягти. Я 7,5 місяців був у сидячому положенні. В даний момент я роблю все, що хочеться. За короткий час, ми ще з вами станцюємо!" – переконаний пацієнт Сергій Ходаківський.
Піхотинець Дмитро був поранений у бою під Бахмутом. Після лікування – проходить реабілітацію.
"Осколки так і залишились в мене біля суглоба, 2 мм. Тут проникаюче наскрізь було. До того, як потрапив сюди, ходив на милицях. За ці 2 тижні, дякувати лікарям, вдалося ставати на ногу. Вже стараюсь ходити без палки", – каже пацієнт Дмитро.
Реабілітаційне відділення Ушомирської поліклініки, за вимогами Національної служби здоров'я України, укомплектували необхідним обладнанням. Тепер це гордість медиків.
"Гарне придбання в нас – ми розмістили в 2 залах – це підвісні рейки, на яких можна хворому дозовано формувати програму реабілітації. Хворий відчуває себе захищеним і підстрахованим, коли він на лямках", – розповідає завідувач відділення медичної реабілітації Анатолій Пількевич.
Придбати обладнання для реабілітації Ушомирській громаді допомогли благодійники. Тепер тут дбають про пацієнтів після тяжких хвороб і поранень безплатно. НСЗУ компенсує лікарні всі витрати на реабілітацію в умовах стаціонару та амбулаторно-поліклінічного лікування.
"Такі реабілітаційні відділення стали сьогодні потрібні. Люди постраждали внаслідок війни, військові, які захищають нашу Батьківщину. Сьогодні дуже багато травм, вогнепальних поранень бійців, наших хлопців, які потрапляють до нас на гарну реабілітацію", – каже директорка лікарні Алла Железнякова.
У пакеті реабілітаційних медичних послуг – масажі, лікувальна фізкультура, заняття на тренажерах. Медики кажуть, усе це допомагає швидше відновитися.
"Вони більш такі емоційні. Потрібно до кожного шукати підхід. Коли хворі задоволені, тоді добре і нам, ми задоволені своєю роботою", – зазначає асистент фізичного терапевта Сергій Климчук.
У реабілітаційному відділенні також допомогу надають ерготерапевти, психологи, логопеди, працює кабінет фізіотерапії. Є кабіна для підвісної терапії.
"Зазвичай проблема після поранення. Немає руху і м'язи починають штрафувати, треба їх укріпити, покращити силу і це допомагає в облегшених умовах це зробити. На 10-14 день ми бачимо результати, а дуже багато є людей, яким навіть цього недостатньо і треба подовжити реабілітацію до 21 дня. Це дуже індивідуально", – каже фізична терапевтка Світлана Мороз.
Ідея створення реабілітаційного відділення в лікарні з'явилася ще до повномасштабного вторгнення, а втілили її – торік. Тут уже надали допомогу понад 120 військовослужбовцям. Аби потрапити сюди, пацієнтам достатньо електронного направлення від вузького спеціаліста чи сімейного лікаря.
Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"
Читайте також: Арт-лікування: військові проходять реабілітацію за допомогою малювання – сюжет
Як повідомляв 5.UA, у Дніпрі провели унікальну операцію, аби позбавити пацієнта від фантомних болей.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Рентген, аналіз крові та навіть операції – що відомо про мобільні шпиталі для фронту.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.