Реабілітацію за допомогою коней проходять військовослужбовці на Харківщині. Фахівці з іпотерапії кажуть, це допомагає бійцям перемкнути думки з війни на мирне життя і прискорити одужання після травм та поранень. На іподромі з бійцями працюють професійні тренери. Як відбуваються тренування, бачила кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.
Вперше у ролі вершника. Піхотинець за військовим фахом, Олексій вправно керує конем. На війні боєць – від першого дня повномасштабного вторгнення. Пішов добровольцем. Захищав Васильківський воєнний аеродром та аеропорт "Київ". Контузії зазнав під Бахмутом у лютому. Нині – на реабілітації.
"Війна забирає здоров'я в кожного. По-перше, і стреси, коли ти бачиш, перебуваєш у різних ситуаціях і відображається і на серці, і на всьому. Головні болі дуже часто", – поділився військовослужбовець Олексій.
На іподромі, де зазвичай тренуються діти, нині – військові. Проходять програму з реабілітації.
Читайте також: У справах містом – на коні: у Черкасах місцевий козак піднімає патріотичний дух і настрій людям.
"Враження чудові, перший раз у житті катався на коні", – розповів військовослужбовець Андрій.
Допомагає бійцям досвідчена тренерка Оксана Саднієва. Жінка вчить вершників-початківців, як завоювати серце тварини. Також тренерка викладає майстерність верхової їзди. Для таких занять, каже, обирає досвідчених коней, які не злякають новачка.
"Коли людина на коні, особливо коли вона не має досвіду верхової їзди, вона дуже відволікається, вона зосереджується на тому, щоб рівно сидіти, щоб утриматися, щоб рухатися вперед. Вона зосереджується в основному на коні, і в цей момент, коли людина зосереджується на коні, на рух коня, все інше відходить на другий та третій план", – запевнила старша тренерка-викладачка Оксана Саднієва.
Дивіться також відео: Серед вихователів – КОНІ. Незвичний табір організували на Житомирщині переселенці з Харкова.
Іпотерапія – лише частина програми з психологічного та фізичного відновлення бійців. Її започаткували влітку торік самі ж військові. Програма триває до двох тижнів. Фахівці лікують наслідки участі у бойових діях: розлади сну, стресові стани, допомагають позбавитися почуття провини.
"Ми говоримо саме про переключення з бойових умов в мирні умови, щоб хлопці розуміли, що окрім окопного життя є також і цивільне життя, є діти, є люди похилого віку, саме заради яких вони стоять там і боронять нашу країну", – наголосив військовий психолог Максим Байда.
Загальну програму з реабілітації від минулого року пройшли понад 3000 військових. Після неї бійці зазвичай знову повертаються до виконання бойових завдань.
Оксана Нечепоренко, Харківська область, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.