Мільйонні підряди на реконструкцію у Дніпрі гуртожитку для родин переселенців з Маріуполя та на відновлення пошкоджених росіянами будівель на Київщини отримали компанії, що вигадували собі співробітників, підробляли документи та завищували ціни – і при цьому пов'язані із Офісом президента.
Про це йдеться у розслідуванні журналістів BIHUS.Info.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Зокрема, директором "Архстройтехнадзору" є Богдан Ковпак – колишній інженер "Азовсталі". У своїх соцмережах він публікував світлину із чинним заступником голови Офісу президента Ростиславом Шурмою – тоді він був керівником "Запоріжсталі". Шурма нині, крім іншого, опікується саме питаннями відбудови.
"Архстройтехнадзор" у 2022 році набрала підрядів на більше як 30 млн грн мільйонів гривень одразу в кількох районах Київської області.
"На профільному порталі "Прозорро", де мали б публікувати всі документи, що стосуються кожного підряду, не по всім підрядам "Архстройтехнадзору" опубліковані навіть договори. Оприлюднені ж файли зіпсовані сканером і містять лише загальну калькуляцію", – вказують журналісти.
Далі фірма отримала проєкт на реконструкцію гуртожитку для родин з Маріуполя у Дніпрі вартістю 35 млн грн. Тендер формально провели – але інших учасників, дивним чином, просто не знайшлося. У тендерних документах є список співробітників компанії та їх кваліфікації – левова частка з них є вигаданими людьми.
Від весни 2023 року добудувати гуртожиток переселенців перейшло до іншої фірми – "Будівельні традиції". Воно нічим раніше не займалося, частину своїх робітників також "вигадали", а директоркою і власницею є матір згаданого Богдана Ковпака, з'ясували журналісти.
"Іронічно також, що гуртожиток для маріупольців в Дніпрі реконструювали в якості пілотного і дуже знакового проєкту, який підтримали одразу декілька великих міжнародних організацій. Представники від них також були присутні і на урочистому відкритті, а згодом пообіцяли допомогти маріупольській владі масштабувати проект ще на кілька гуртожитків. Як міжнародні партнери працюватимуть в одній системі координат з підробними документами і вигаданими співробітниками поки що не дуже зрозуміло", – зауважують розслідувачі.
Як повідомляв 5.UA, у Києві відкрили рух Дарницьким мостом – будівництво тривало 10 років.
Дивіться також відео: Каховську ГЕС відбудують лише за 2 роки за експериментальним проєктом
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.