ПАРЄ, Страсбург
ПАРЄ, Страсбург 5 канал

"Вийдуть і поїдуть до Москви": як Росія шантажує євродепутатів у ПАРЄ

Читайте по-русски
Ми готові до перегляду стосунків із Радою Європи, реагувати треба зважено, цинічно, жорстко, але не передбачати повного виходу України з ПАРЄ, вважає Кулеба

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба прокоментував можливі наслідки повернення Росії у ПАРЄ та кроки, які Україна має зробити в цій ситуації. Такою була тема розмови в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі".

Пан Кулеба зазначив, що російські лобісти у Європі вже працюють, аби не допустити обмежень для російської делегації.

"Вчора була підготовлена доповідь, яка рекомендувала запровадити деякі санкції й обмежити права російської делегації. Але під час розгляду цієї доповіді наші опоненти мобілізували всіх, і з різницею в три голоси викинули цей параграф із тексту доповіді. Ми бачимо те саме лобі проросійське, яке працювало позавчора, коли ухвалювали резолюцію (про повернення Росії до ПАРЄ – ред.)", – зазначив Кулеба.

"Таким чином, росіян намагаються повернути до асамблеї "будь-якою ціною, щоб вирішити кризу, яка сформувалася в ПАРЄ і в Раді Європи загалом", – пояснив постпред.

Він додав, що за останні роки Україна зупиняла ці спроби. "Але відбулася дуже серйозна зміна наприкінці минулого – на початку цього року, коли певні найбільш впливові столиці Європи вирішили, що вони не пожалкують зусиль для повернення росіян. Каток закрутився з потрійною швидкістю. І те, що ми спостерігаємо зараз, – це результат роботи цього катка", – говорить Кулеба.

Він переконаний, що Росія шантажує ПАРЄ. Росіяни обіцяють не заходити до зали засідань, поки їхні повноваження не будуть затверджені "без жодних вилучень".

"Але якщо будуть успішно оскаржені (повноваження РФ - ред.), якщо хоча б одна маленька санкція буде застосована – то росіяни пообіцяли, що вони встануть, вийдуть і поїдуть до Москви", – розповідає постпред.

"Це, звісно, прямий шантаж. Найприкріше те, що ПАРЄ "ведеться" на цей шантаж і зайнялася виконанням цієї російської вимоги", – зазначив він.

Кулеба переконаний, що учорашній демарш української делегації "був абсолютно правильним".

"Ми готові до перегляду стосунків із Радою Європи, що безпрецедентно для участі в міжнародних організаціях ... Я дотримуватимусь позиції, що наша відповідь має бути зваженою, цинічною, жорсткою, але не передбачати повного виходу України з ПАРЄ".

Кулеба переконаний, що в іншому разі  росіяни почнуть проштовхувати свої "очевидно антиукраїнські рішення".

Як повідомляв 5.ua, ПАРЄ дозволила Росії повернутися до асамблеї без виконання жодних умов. Українська делегація назвала це "страсбурзькою зрадою".

Попередній матеріал
Кабмін заборонив ввезення автомобілів, вагонів і сировини з Росії
Наступний матеріал
Кремль погодився звільнити полонених моряків – якщо їх судитимуть за законами РФ
Loading...

Дебати у ПАРЄ щодо оскарження повноважень російської делегації в організації – відео

"Як кажуть в Одесі, дві великі різниці", – Клімкін рекомендує ВР відкликати запрошення ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні

Цей крок позначиться на майбутньому Криму, – Джемілєв прокоментував рішення ПАРЄ щодо РФ

Оскарження повноважень російської делегації розгляне ПАРЄ – подробиці

Діаспора в Канаді обурена поверненням РФ до ПАРЄ: "Історія демонструє великі ризики умиротворення злочинного режиму"

Україна має відповісти "зважено та цинічно" на повернення Росії в ПАРЄ – Кулеба