ПАРЄ
ПАРЄ Depositphotos

"Безпрецедентна криза довіри": 7 національних делегацій оголосили демарш у ПАРЄ через повернення РФ

  Читайте по-русски
  Українські депутати, як і планували, залишають ПАРЄ щонайменше до кінця поточної сесії

  Представники семи держав-членів ПАРЄ зробили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян. Про це повідомляє "Європейська правда".

  "Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєння, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократії в Європі", – йдеться в документі, зачитаному в залі після завершення дебатів.

  Цю заяву, спільно підписану делегаціями України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії, зачитав голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв.

  Політик наголосив: "Майбутнє Ради Європи перебуває під загрозою в цілому, оскільки Рада Європи втрачає довіру людей, яких вона захищає".

  Ці сім держав оголосили про спільні дії у ПАРЄ за "безпрецедентної кризи довіри (до Ради Європи), яка була створена на цьому тижні".

  "Ми повертаємося додому, щоб проконсультуватися з нашими парламентами та урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях", – зазначено в документі.

  Українські депутати, як і планували, залишають ПАРЄ щонайменше до кінця поточної сесії, але не всі інші парламентарі погодилися на такий крок через важливу резолюцію, яку розглядатимуть у четвер.

  "Ми зважували можливість, але вирішили залишитися, щоби голосувати по резолюції щодо Бориса Немцова", – пояснив один зі співрозмовників Європейської правди.

  Як повідомляв 5.UA, в середу ввечері Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення ними принципів Ради Європи. Сьогодні, 26 червня 2019 року, українська делегація залишила засідання ПАРЄ.  

  Попередній матеріал
  Більш як 30 українських телеканалів і радіостанцій під загрозою вимкнення – Холодна
  Наступний матеріал
  "РФ обдурить, загинуть солдати, і ні Зеленський, ні Кучма не візьмуть на себе відповідальності", – волонтер про відвід військ
  Loading...