Депутат Держдуми Леонід Слуцький
Депутат Держдуми Леонід Слуцький gordonua.com

Депутата Держдуми Слуцького не обрали віцепрезидентом ПАРЄ – подробиці

  Читайте по-русски
  Напередодні українська делегація заблокувала автоматичне призначення представника російської делегації віцепрезидентом ПАРЄ за квотою РФ

  Депутата Держдуми РФ Леоніда Слуцького, кандидатуру якого висунула російська делегація, не обрали віцепрезидентом ПАРЄ. Результати таємного голосування були оголошені у середу зранку, повідомляє "5 канал".

  Як оголосила президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є, за результатами проведеного напередодні таємного голосування, Слуцький отримав 101 голос підтримки зі 198 делегатів, які взяли участь у виборах. Водночас російський представник не отримав абсолютної більшості, яка мала скласти 158 голосів.

  Як відомо, за процедурою на середу призначено повторне голосування. За його результатами Слуцькому для обрання на посаду буде достатньо отримати просту більшість.

  Напередодні українська делегація заблокувала автоматичне призначення представника російської делегації віцепрезидентом ПАРЄ за квотою РФ.

  Як повідомляв 5.UA, Парламентська асамблея Ради Європи вирішила повернути Росії право голосу в організації. Для цього країні-агресору слід просто поповнити скарбницю ПАРЄ членським внеском та допустити комісара РЄ з прав людини на свою територію. Рішенням обурена українська делегація, її союзники. Розчарування висловило вітчизняне Міністерство закордонних справ. Розкритикував резолюцію ПАРЄ і п'ятий президент України Петро Порошенко.

  Делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї на знак протесту проти присутності російської делегації призупинила роботу в літній сесії, за винятком розгляду повноважень російської делегації.

  Довідка. В лютому 2018 року в Росії спалахнув скандал за участю Слуцького. Три журналістки анонімно розповіли про домагання з його боку. Зокрема, його звинуватили у домаганнях заступниця головного редактора RTVI Катерина Котрікадзе, кореспондентка Російської служби BBC Фарида Рустамова і продюсерка "Дождя" Дарина Жук. Епізоди сталися у різні роки і в час, коли журналістки виконували свою роботу. Комісія Держдуми РФ з етики розглянула скарги Рустамової і Жук, але не знайшла у поведінці Слуцького порушень. Члени комісії допустили, що журналістки діяли у рамках спланованої й приуроченої до виборів кампанії. Після рішення комісії десятки російських ЗМІ заявили про солідарність із постраждалими журналістками, багато хто вирішив бойкотувати Слуцького та членів комісії з етики, деякі відкликали кореспондентів із Держдуми.

  Попередній матеріал
  Цей крок позначиться на майбутньому Криму, – Джемілєв прокоментував рішення ПАРЄ щодо РФ
  Наступний матеріал
  "Як кажуть в Одесі, дві великі різниці", – Клімкін рекомендує ВР відкликати запрошення ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні
  Loading...