ПАРЄ
ПАРЄ Depositphotos

ПАРЄ дозволила делегації Росії повернутися без виконання жодних умов

Читайте по-русски
Українська делегація назвала таке організації "страсбурзькою зрадою"

Парламентська асамблея Ради Європи дозволила російській делегації повернутися до ПАРЄ без виконання жодних міжнародних зобов'язань, а також внесла зміни до регламенту, спрямовані на ускладнення або заблокування ухвалення проти РФ санкцій.

Як повідомляє "5 канал", відповідну резолюцію після 9-годинних дебатів підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 – утрималися.

Аби заблокувати резолюцію, українська делегація внесла понад 200 правок. Утім їх усі відхилили. Документ, поданий російськими лобістами, скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію. Також забороняє асамблеї обмежувати право голосу, право виступу, участі країн у комітетах асамблеї.

Окрема норма дозволяє Росії подати список своєї делегації посеред сесії. Хоча зазвичай це має робитися перед початком першої сесії року. Відновити роботу в організації Москва може вже у вівторок. Тоді парламентарі й голосуватимуть за бюджет.

Українська делегація назвала таке рішення ПАРЄ "страсбурзькою зрадою" і заявила, що буде оскаржувати повноваження РФ, тільки-но вона подасть свій список. Делегати також розглядають кілька варіантів розвитку подій, у тому числі й демарш. Наголошують: будуть і далі тиснути на європейських депутатів, аби домогтися запровадження нових санкцій проти агресора.

Як повідомляв 5.UA, 3-го червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, завдяки якій Росія може повернутися в ПАРЄ без виконання міжнародних зобов'язань. 17 травня голови МЗС країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі прийняли рішення, яке відкриває шлях для повернення Росії в ПАРЄ. Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв тоді заявив, що Росію ще не повернули в ПАРЄ, але ризик такого розвитку подій дуже великий.

Попередній матеріал
Якщо ПАРЄ проголосує за повернення РФ, то від цієї організації залишиться тільки табличка й гроші на івенти – Ємець
Наступний матеріал
Без зброї в руках: на Львівщині стартував польовий вишкіл капеланів
Loading...