Польовий вишкіл капеланів
Польовий вишкіл капеланів 5 канал

Без зброї в руках: на Львівщині стартував польовий вишкіл капеланів

Читайте по-русски
Усього участь у навчаннях беруть 60 капеланів, які нині служать у лавах Збройних сил України

На Львівщині стартував польовий вишкіл капеланів. 60 священнослужителів з усіх бойових бригад ЗСУ муштрують на Яворівському полігоні. Такі навчання проводять 3-й рік поспіль. Отців навчають першої домедичної допомоги, основ розмінування та інших спеціальних навичок. Як священникам вдається впоратися із завданнями – далі.

Надавати першу домедичну допомогу пораненому військовослужбовцеві береться капелан Юрій Ланик із 7-ї бригади тактичної авіації ЗСУ. За плечима священнослужителя – чотири ротації на Донбас. Капелан розповідає: головне його завдання на фронті – духовна допомога воїну. Проте польовий вишкіл дає змогу навчитися лікувати не лише душу, а й тіло армійців.

Сподівається: "Я думаю, було би дуже добре, якби нам це ніколи не знадобилося. Але в житті буває всяке, особливо коли в часі бойових дій знаходишся з бійцями. Капелан іноді може бути той, хто знаходиться найближче, і той, хто може дати першу необхідну допомогу".

Інша група капеланів відпрацьовує рух у колоні, прикриття від супротивника та пересування на військовій техніці.

"Відпрацьовуємо, як діяти при нападі на колону. Капелан же знаходиться з особовим складом. Особовий склад відпрацьовує і ми теж. Як діяти: напад, оборона. Ми вже 5 років себе відчуваємо бійцями. У країні війна", – пояснює капелан 1-ї танкової окремої бригади Антоній Панасенко.

Брати до рук зброю капеланам не можна, але загальні навички поводження з нею мають знати. Крім того, священнослужителі вивчають ази саперної справи.

Інструктори запевняють: досвід, який священнослужителі здобувають на полігоні, стане у пригоді на передовій. Усього участь у навчаннях беруть 60 капеланів, які нині служать у лавах Збройних сил України.

"Щоб убезпечити капелана, підготувати його, щоб він мав початкові знання – проводяться такі курси. Мінімум теорії, яка одразу перетворюється на практику. Особисто копають, особисто перев'язують, особисто діють у бою як підрозділ. Тому що капелан і є частина підрозділу", – звітує керівник відділу взаємодії з капеланами Центру морального-психологічного забезпечення ЗСУ Олексій Терещук.

Військові навчання капеланів на полігоні триватимуть до кінця тижня. Після чого священнослужителі вирушать на схід, до своїх бригад.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
ПАРЄ дозволила делегації Росії повернутися без виконання жодних умов
Наступний матеріал
Контррозвідка СБУ спіймала на Донеччині артилериста "ДНР"
Loading...