У роковини Іловайської трагедії в Києві згадували вояків, що загинули в російсько-українській війні. Біля стіни пам'яті на мурах Михайлівського золотоверхого зібралися родичі загиблих. У руках тримали портрети своїх рідних. Була і хвилина мовчання, і квіти, і панахида. Більше у сюжеті:
Олена показує світлину свого чоловіка Дмитра на стіні пам'яті. Разом у шлюбі прожили 8 років, поки його не забрала війна. Двійко дітей тепер виховує сама: "Я прийшла до чоловіка, Чингура Дмитра Васильовича. Він у мене загинув 24-го червня 2014 року. Він був у мене військовим льотчиком. Важко говорити, бо він був найкращим".
До стіни пам'яті Михайлівського золотоверхого приїхали родини загиблих вояків з усієї України. "Його ніхто не примушував, я навіть не знала, що він пішов. Він подзвонив звідти і сказав, що "мамо, нам дають броники і ми вже відправляємося ввечері", – згадує мати загиблого військовослужбовця Юлія.
Матері та вдови загиблих військовослужбовців Умані об'єдналися у спілку, тепер допомагають одна одній: "Ми одна одну підтримуємо, в цьому наша сила. Хлопці разом воювали, тож і ми маємо стояти за Україну. Ми дуже дружні".
Поруч із родинами загиблих – капелани. Священики, які разом з вояками перебувають на передовій.
"Я тепер працюю не стільки з військовими формуваннями, бо вже є штатні капелани, у нас розвиток капелансього служіння. Я більше переймаюся підтримкою родин загиблих, родин полонених. Це також важливий напрямок роботи нашої церкви", – розповідає капелан УПЦ КП Дмитро Поворотний.
Пам'ять загиблих вшановують молебнем. На ньому присутні представники різних віросповідань та конфесій. Їх об'єднала війна.
"Вони хотіли, щоб їхні родини жили у вільній державі", – наголосив предстоятель УПЦ КП Філарет.
Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов впевнений: "Найголовніше, щоб ці родини відчували підтримку суспільства. За них моляться, про них пам'ятають. Що їхні близькі зробили дуже велику справу".
А пастор Церкви християн євангельської віри Рустам Фатуллаєв зазначив: "Якщо ми шануємо тих, хто загинув, то ми маємо жити гідно. Так, щоб вони померли не даремно".
29-те серпня має стати офіційною датою шанування загиблих на війні захисників, розповідають родини загиблих. Звернення вже передали до органів влади.
Сергій Барбу, Ігор Селянинов, Юрій Усік, "5 канал"
Роковини Іловайської трагедії: у Києві під посольство РФ принесли сотні хрестів із фотографіями