Роковини Іловайської трагедії у Києві
Роковини Іловайської трагедії у Києві 5 канал

Їх об'єднала війна: як у 4 роковини Київ згадував героїв Іловайської трагедії

Поруч із родинами загиблих – капелани. Пам'ять загиблих вшановували молебнем – присутні були представники різних віросповідань та конфесій

У роковини Іловайської трагедії в Києві згадували вояків, що загинули в російсько-українській війні. Біля стіни пам'яті на мурах Михайлівського золотоверхого зібралися родичі загиблих. У руках тримали портрети своїх рідних. Була і хвилина мовчання, і квіти, і панахида. Більше у сюжеті:

Олена показує світлину свого чоловіка Дмитра на стіні пам'яті. Разом у шлюбі прожили 8 років, поки його не забрала війна. Двійко дітей тепер виховує сама: "Я прийшла до чоловіка, Чингура Дмитра Васильовича. Він у мене загинув 24-го червня 2014 року. Він був у мене військовим льотчиком. Важко говорити, бо він був найкращим".

До стіни пам'яті Михайлівського золотоверхого приїхали родини загиблих вояків з усієї України. "Його ніхто не примушував, я навіть не знала, що він пішов. Він подзвонив звідти і сказав, що "мамо, нам дають броники і ми вже відправляємося ввечері", – згадує мати загиблого військовослужбовця Юлія.

Матері та вдови загиблих військовослужбовців Умані об'єдналися у спілку, тепер допомагають одна одній: "Ми одна одну підтримуємо, в цьому наша сила. Хлопці разом воювали, тож і ми маємо стояти за Україну. Ми дуже дружні".

Поруч із родинами загиблих – капелани. Священики, які разом з вояками перебувають на передовій.

"Я тепер працюю не стільки з військовими формуваннями, бо вже є штатні капелани, у нас розвиток капелансього служіння. Я більше переймаюся підтримкою родин загиблих, родин полонених. Це також важливий напрямок роботи нашої церкви", – розповідає капелан УПЦ КП Дмитро Поворотний.

Пам'ять загиблих вшановують молебнем. На ньому присутні представники різних віросповідань та конфесій. Їх об'єднала війна.

"Вони хотіли, щоб їхні родини жили у вільній державі", – наголосив предстоятель УПЦ КП Філарет.

Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов впевнений: "Найголовніше, щоб ці родини відчували підтримку суспільства. За них моляться, про них пам'ятають. Що їхні близькі зробили дуже велику справу".

А пастор Церкви християн євангельської віри Рустам Фатуллаєв зазначив: "Якщо ми шануємо тих, хто загинув, то ми маємо жити гідно. Так, щоб вони померли не даремно".

29-те серпня має стати офіційною датою шанування загиблих на війні захисників, розповідають родини загиблих. Звернення вже передали до органів влади.

Сергій Барбу, Ігор Селянинов, Юрій Усік, "5 канал"

Роковини Іловайської трагедії: у Києві під посольство РФ принесли сотні хрестів із фотографіями

/
Роковини Іловайської трагедії, посольство РФ
/
/
/
/

Попередній матеріал
Надію Савченко залишили за ґратами до вересня
Наступний матеріал
Хто контролюватиме, щоб вчителі навчали першачків по-новому – Гриневич
Loading...

На гроші волонтерів: у Кривому Розі заклали пам'ятний знак на честь загиблих під Іловайськом

На завданні не витримало серце: у Києві провели в останню путь бійця 72-ї ОМБр

"БлогПост": Правда, міфи та спекуляції на найбільш трагічних сторінках російсько-української війни

"Небо ридма ридає, солдатики": актори і ведучі присвятили вірш мовою жестів усім загиблим захисникам України

Рідні, волонтери і бійці, яким пощастило вибратися: у Дніпрі вшанували пам'ять загиблих під Іловайськом

Річниця Іловайської трагедії: заходи з вшанування полеглих захисників України на Михайлівській площі – відео