Нардеп Леонід Ємець
Нардеп Леонід Ємець 5 канал

Якщо ПАРЄ проголосує за повернення РФ, то від цієї організації залишиться тільки табличка й гроші на івенти – Ємець

Читайте по-русски
Нині може бути момент, коли ми побачимо, що Рада Європи вмерла, сказав нардеп

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець розповів, як відбувалося засідання ПАРЄ і як реагували на аргументи українських та британських дипломатів, які виступають проти повернення РФ до ПАРЄ.

"Загалом реагували так, як воно є. Коли я сказав, що ми сьогодні можемо заходити в той історичний момент, коли через рішення делегатів буде вбито не тільки ПАРЄ, а й Раду Європи як міжнародної організації, то це правда. Якщо зараз Рада Європи відступиться від своїх принципів, то буде справедливо, що ряд делегацій, включаючи українську, буде ставити питання про припинення свого членства, бо я не розумію, як може існувати організація такого міжнародного характеру, коли ті вимоги, які ставить організація у вигляді резолюцій перед такими порушниками, як Росія, – про звільнення Криму, про припинення порушень міжнародного права, – ці вимоги ігноруються абсолютно, жодна вимога не виконана, але потім через якийсь час порушується питання про те, що оскільки дуже потрібні гроші на всякого роду івенти, то давайте забудемо, що в нас є принципи, що в нас є вимоги і повернемо Росію заради її грошей", – сказав Ємець.

"Ну, слухайте, тоді від цієї організації залишається табличка, гроші на івенти і пам'ять про те, що вона колись була серйозною та потужною організацією. А зараз це може бути момент, коли ми побачимо, що Рада Європи вмерла, на жаль", – підсумував Ємець.

Докладніше дивіться у повному інтерв'ю Леоніда Ємця зі Страсбурга:

Як повідомляв 5.UA, 3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, завдяки якій Росія може повернутися в ПАРЄ без виконання міжнародних зобов'язань. 17 травня голови МЗС країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі прийняли рішення, яке відкриває шлях для повернення Росії в ПАРЄ.

Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що Росію ще не повернули в ПАРЄ, але ризик такого розвитку подій дуже великий. У разі, якщо рішення щодо Росії не буде прийняте сьогодні, то до четверга, 26 червня, все точно з'ясується, сказав в ефірі "5 каналу" член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Попередній матеріал
Про "шахтарів" на складних системах озброєння та вечірні "концерти": репортаж з передової
Наступний матеріал
ПАРЄ дозволила делегації Росії повернутися без виконання жодних умов