Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко 5 канал

"140 мільйонів росіян використовують як живий щит": нардеп пояснив, чому РФ допустять у ПАРЄ

Читайте по-русски
Ситуація з недопуском Росії до ПАРЄ є найгіршою за весь час

Сьогодні у ПАРЄ може бути прийняте рішення, яке поверне Росію до цієї організації. Про це у прямому включенні зі Страсбурга "5 каналу" розповів народний депутат України, член постійної делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Він пояснив, які аргументи використовує Росія, аби у членів ПАРЄ не лишилося вибору, окрім того, щоб пустити росіян до Ради.

"На жаль, зараз Росія знайшла таку тактику, яка, як ми бачимо, є достатньо ефективною поки що. Це тактика "живого щита". Путін полюбляє про неї казати. Пам'ятаєте, він розповідав, як використовували кримчан як живий щит, щоб за ними йшли російські спецназівці. Тут те ж саме: як живий щит використовують 140 мільйонів росіян. Головний аргумент зараз проросійських лобістів – вихід Росії з Ради Європи, а Росія погрожує виходом остаточним, якщо її не повернуть на її умовах. Це призведе до того, що 140 мільйонів росіян втрать захист з боку Європейського суду з прав людини", – відзначив Гончаренко.

Депутат додав, що українці переконують європарламентарів у примарності захисту росіян у ЄСПЛ, але європейці, орієнтуючись на власні цінності, не хочуть позбавляти 140 мільйонів права на міжнародне судочинство, тому хочуть піти на поступки Росії.

За словами Гончаренка, українська делегація активно протидіє росіянам, бо якщо їхня доповідь не буле прийнята, то це зруйнує їхні плани на вступ.

"Розгляд доповіді, яка має відкрити дорогу росіянам для повернення в ПАРЄ без можливості накласти на них санкції, розпочнеться о 5-й годині за київським часом. Зараз тільки розпочалася сесія, розпочалася нервово: українська, британська, грузинська делегація порушують питання невідповідності порядку денного, його підлаштування під потреби росіян і їхні бажання", – розповів нардеп.

Якщо рішення буде на користь Росії, за словами нардепа, Україні варто буде створювати коаліцію держав для відповідної реакції на дії ПАРЄ.

В разі, якщо рішення щодо Росії не буде прийняте сьогодні, то до четверга, 26 червня, все точно з'ясується.

Повний запис інтерв'ю з депутатом дивіться тут:

Як повідомляв 5.UA, 3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, завдяки якій Росія може повернутися в ПАРЄ без виконання міжнародних зобов'язань. 17 травня глави МЗС країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі ухвалили рішення, яке відкриває шлях для повернення Росії в ПАРЄ.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що Росію ще не повернули в ПАРЄ, але ризик такого розвитку подій дуже великий. 

Попередній матеріал
"Офіцери, росіяни": в Харкові стався скандал через пісню Газманова на випускному нацгвардійців – відео
Наступний матеріал
Засідання сесії ПАРЄ: розгляд проекту резолюції, яка може повернути РФ до Ради Європи – трансляція