ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

"Багато хто з країн ЄС хочуть купити прогнозованість", – Клімкін оцінив, яка можливість повернення Росії в ПАРЄ

Читайте по-русски
Хтось хоче використовувати повернення РФ до ПАРЄ як шлях до нової нормальності з Росією, сказав очільник МЗС

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія має великі шанси повернутись до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Про це він сказав в інтерв'ю "5 каналу" під час програмі "Час.Підсумки тижня". 

Міністр сказав: "Шанси значні. Багато хто з європейських країн таким чином хочуть купити прогнозованість у відносинах із Росією. Вони розуміють, що Росія є такою, як вона є, вони хочуть мати важіль впливу на Росію і тримати її в Раді Європи. Я вважаю, що це, за визначенням, погана і помилкова стратегія".

Клімкін також додав, що існують проблеми навколо повернення РФ до складу Ради Європи.

"Я намагався пояснити всім нашим партнерам, що проблеми не в поверненні як такому – від того, що там (в Раді Європи – ред.) буде кілька російських депутатів, нам не холодно, не спекотно. Проблема в іншому: хтось хоче використовувати це повернення як шлях до нової нормальності з Росією", – додав міністр.

Як повідомляв 5.UA, 3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, завдяки якій Росія може повернутися в ПАРЄ без виконання міжнародних зобов'язань. 17 травня глави МЗС країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі прийняли рішення, яке відкриває шлях для повернення Росії в ПАРЄ.

Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що Росію ще не повернули в ПАРЄ, але ризик такого розвитку подій дуже великий. 

Довідка. Парламентська асамблея Ради Європи позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію проти України. Відтоді російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій. Зокрема, з кінця червня 2017 року російська сторона призупинила сплату внесків до Ради Європи до відновлення повноважень делегації.

Попередній матеріал
У Маріуполі чоловік, погрожуючи ножем, намагався зґвалтувати 11-річну дівчинку: що відомо
Наступний матеріал
Черкаські рятувальники проінспектували місцеві пляжі: які зауваження до відпочивальників