Відпочинок у Києві
Відпочинок у Києві kyiv.comments.ua

Черкаські рятувальники проінспектували місцеві пляжі: які зауваження до відпочивальників

Читайте по-русски
Дорослим рятувальники нагадують: їхній головний ворог на пляжі – алкоголь

130 людей потонули в українських водоймах від початку пляжного сезону. За даними ДСНС, головна причина – нехтування правилами відпочинку на воді. Щоб нагадати як поводитися у водоймах, черкаські рятувальники вирушили у рейди.

Рятувальники та парамедики зберегли життя  67-річному чоловіку, який мало не потонув. Його витягли з води й повернули до тями.

Рятувальники вийшли у рейди на пляжі, щоби нагадати відпочивальникам про елементарні правила безпеки. Інформаційну листівку бере 11-річний В’ячеслав. Каже, що знайомий із правилами купання та вміє плавати.

Безпечна глибина для дітей – один метр. Щоб ті не запливли на глибину, рятувальники з пляжного посту щоранку розміщують у воді буї.

Дорослим вони нагадують: їхній головний ворог на пляжі – алкоголь. На його рахунку половина нещасних випадків на воді. Також чимало трагедій виникає, коли відпочивальники запливають на глибину. Таких урятувати можна, лише якщо пляж має рятувальний пост.

"Якщо бачимо, що вже сил немає, то допомагаємо повернутися на пляж. Постійно робимо зауваження. Але деякі люди все одно порушують правила, і потім доводиться з ними індивідуально проводити співбесіду", – розповідає рятувальник Михайло Лінчевський.

Найбільша небезпека для відпочивальників –  на диких пляжах. Рятувальники кажуть, там часто брудний пісок, очерет та неперевірене дно. Тож на таких купатися взагалі забороняють.

"Рятувального поста немає, і ми не можемо надати першу і медичну допомогу. Люди запливають на великі дистанції, а за ними немає кому пливти", – пояснює заступник начальника районного ДСНС Юрій Штабрат.

Попри попередження рятувальників, ніхто з відпочивальників із пляжу не пішов.

"Не вживаю алкоголю, щоб мене рятували, я за дитиною дивлюся. Прийшли до водички, прийшли-вилізли, прийшли-вилізли, скупнулися – і додому", – розповідає відпочивальниця Марина.

Від початку пляжного сезону у водоймах на Черкащині загинуло 16 людей, кажуть рятувальники. Ще кількох удалося врятувати.

"Хотілося, щоб до проблеми безпеки на водних об’єктах, на воді долучилися не лише представники рятувальної служби, а й громадськість, і суспільство, і органи влади, тому що, на жаль, ми маємо кілька районів в області, де взагалі немає жодного місця для масового відпочинку людей", – пояснює речник начальника обласної ДСНС Костянтин Проценко.

Загалом, від початку пляжного сезону в українських водоймах потонули 130 людей. У минулому сезоні кількість загиблих сягнула півтисячі.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"Багато хто з країн ЄС хочуть купити прогнозованість", – Клімкін оцінив, яка можливість повернення Росії в ПАРЄ
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено

Міжнародна якість "блакитного прапора": пляжі Одещини визнали одними з найкращих у світі

В Одесі розширять безоплатну піщану зону для відпочивальників

У Керчі зруйнувався один з найстаріших пляжів – фото

Рейки та граблі під ногами: в Одесі водолази почали перевірку міських пляжів

Водохреща 2019: у Києві назвали місця, де можна купатися

В Одесі штормові хвилі змили пляж – фото, відео