В Одесі водолази почали перевірку міських пляжів
В Одесі водолази почали перевірку міських пляжів 5 канал

Рейки та граблі під ногами: в Одесі водолази почали перевірку міських пляжів

Читайте по-русски
Задля безпеки відпочивальників водолази вимірюють і глибину моря – вже перед початком курортного сезону встановлять буйки

В Одесі напередодні купального сезону водолази розпочали перевірку міських пляжів. Вимірюють глибину моря та прибирають небезпечний брухт. Лише за годину рятувальники підняли на поверхню десятки кілограмів заліза. Що знайшли на дні моря – далі.

"Можна плавати в окулярах, у масці, щоб дивитися, що знаходиться під ногами. Або просто далеко, глибоко, де не пірнеш, не поранишся", – у такий спосіб під час купання в морі убезпечує себе Олексій.

Щоб подбати про менш обачливих відпочивальників, до справи беруться водолази. Із кисневим балоном та сіткою для брухту вони готуються до занурення. Пірнають приблизно за 50 метрів від берега.

Перед тим, як на пляжах з'являться перші курортники, морське дно необхідно ретельно обстежити.

"Водолаз починає йти "змійкою". Усі предмети, які він знаходить, можна вилучити, у нього є сітка. Усе, що не може підняти своїми силами, – це 3 етап: приходить гідротехнічне обладнання спеціальне, насоси, які розмивають. Якщо можливо, ми витягаємо за допомогою "патонів", якщо ні – ріжемо підводним зварюванням і також витягаємо метал", – пояснює керівник водолазних робіт Ігор Ічанський.

Лише 40 хвилин під водою, і сітка у водолаза – повна. Серед незвичних морських знахідок – рейки та бетонні плити. Їх знайшли на одному з популярних пляжів Одеси. Сьогодні улов трохи скромніший, проте також травмонебезпечний.

Серед знайденого – обірваний швартовий кінець судна. Заплутатися в ньому під водою доволі легко. Проте ще більшу небезпеку для відпочивальників приховує іржаве залізо.

Задля безпеки водолази вимірюють і глибину моря. Для цього використовують спеціальний навігаційний прибор – лот. За його даними рятувальники на мапі позначать глибину. А вже перед початком курортного сезону встановлять буйки. Безпечна глибина купання для дорослих становитиме 180 см.

За тиждень роботи водолази обстежили третину пляжів Одеси. Загалом, до початку курортного сезону необхідно прибрати 20 км берега. Фахівці нагадують: купатися безпечно на пляжах, де встановлені рятувальні вежі, а запливати за буйки заборонено.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

"Навала" красунь на пляжах Одеси – ФОТО

Літні фото з Одеси
/
Відпочинок на пляжі, Одеса, дівчата_
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради: година запитань до уряду – трансляція
Наступний матеріал
100 років незмінно: на Черкащині лелеки облюбували село Червона Слобода

Водохреща 2019: у Києві назвали місця, де можна купатися

Кинула немовля посеред пляжу: на Одещині поліція розшукує горе-матір

Знайшли кишкову паличку: МОЗ оновило перелік небезпечних пляжів у 19 областях і Києві

За минулу добу в Україні потонула 21 людина, з них п'ятеро – діти

Рятувала сина: на Одещині потонула жінка

В Одесі відпочивальника змило хвилею з пірса