5 канал

"Цвіте та стогне Дніпр широкий": на всіх 13-ти міських пляжах Києва виявили кишкову паличку

На запит та за участі "5 каналу" у Дніпрі провели відбір води для бактеріологічних досліджень

У Києві 13 пляжів не відповідають санітарним нормам через виявлену там кишкову паличку. Про це "5 каналу" повідомили у міському лабораторному центрі МОЗ. Журналісти вирішили і собі долучитися до перевірки стану дніпрової води.

"Я в Дніпрі абсолютно не купаюся, тому що мені страшно", – Олена прогулюється пляжем, але у воду не заходить: "Вода вся брудна, в ній щось постійно плаває. І ніхто з цім нічого не робить".

Після останнього занурення ще на початку сезону дівчина відчула проблеми із здоров'ям: "На моєму тілі почали з'являтися червоні плями, почало все чесатися. Жахливо піднялася температура і на місці плям почали з'являтися білі пухирі". Після консультації в лікаря відпочивальниця зрозуміла – це реакція організму на брудну воду.

Намагаємося з'ясувати, чи безпечно купатися нині – будемо проводити відбір води для проведення бактеріологічних досліджень на кишкову паличку. Згодом цю воду ми повеземо на експертизу до лабораторії, де під мікроскопом зможемо побачити, що знаходиться під товщею води.

Проби беруть з глибини у 30 см. Окрім нашої, до міського лабораторного центру МОЗ аналогічні проби привезли ще з 12 пляжів.

5 канал

Завідуючий відділом епіднагляду міського лабораторного центру Сергій Тимошенко звітує: "По всім пляжам міським є відхилення по мікробіологічним показникам. А саме по ЛКП – тобто лактозопозитивна кишкова паличка".

Вона може викликати розлади кишкового тракту, захворювання шкіри, загострення хвороб верхніх дихальних шляхів. У лабораторії кажуть, що кишкова паличка – наслідок спеки та хімічних забруднень води. Науковці пояснюють: фосфати з мийних засобів через каналізацію потрапляють у водойму та стимулюють ріст синьо-зелених водоростей.

"Вони починають вичерпувати поживні речовини, вони відмирають. Після відмирання вони споживають кисень. Створюються безкисневі умови. Будь-яке зниження вмісту кисню сприяє розвитку ентеробактерій, бактерій групи кишкової палички", – пояснює заступник директора Інституту гідробіології НАНУ Володимир Юришинець.

Попри наявність кишкової палички, пляж поки не закривають. На ньому майорить жовтий стяг. Це означає, що купатись не рекомендовано. Якщо буде червоний – у воду краще взагалі не заходити. 

Тож на піску та у воді – навіть родини з немовлятами. "А є вибір, де чиста вода в Києві?" – питається відпочивальник.

Іван Петричак, Сергій Новіков, Орест Пона, Микола Лебедев, "5 канал"

"Навала" красунь на пляжах Одеси – ФОТО

Літні фото з Одеси
/
Відпочинок на пляжі, Одеса, дівчата_
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/
Літні фото з Одеси
/

Попередній матеріал
Суд відхилив відвід судді, якій закидають дружбу з адвокатом Крисіна
Наступний матеріал
Вважали зниклим безвісти 4 роки: Суми попрощалися із загиблим від обстрілу РСЗВ "Смерч"

Кишкова паличка на пляжах: МОЗ оновило список небезпечних водойм

Оновлений перелік небезпечних для купання пляжів України – карта

З початку липня в Україні затонули більше як 180 людей: рятувальники нагадують про правила безпеки у воді

"Протест, виклик поліції, бійка": як новий в.о. ректора НМУ Богомольця до роботи приступив

"Мінфін, запали свічку": чому під будівлею відомства хворі з родинами протестували

Біля будівлі Мінфіну зібралися пацієнти з вродженими імунодефіцитами – чого вимагають