Відпочивальники на пляжі
Відпочивальники на пляжі 5 канал

Згубний відпочинок: поради від рятувальників, як не потонути у Дніпрі

Чотири людини втопилися на Дніпропетровщині від початку купального сезону. Серед них 12-річна дитина. Всі нещасні випадки сталися на річках, де немає офіційних пляжів

Рятувальники кажуть: уздовж сотень кілометрів берегової лінії Дніпра їхніх підрозділів немає. Тому провели рейд – роз'яснювали правила поведінки на воді. Стежила за ним і кореспондент "5 каналу" Наталія Світлова.

Водно-рятувальний загін є лише на одному пляжі в акваторії Дніпра. Нещасних випадків на воді тут не було останні кілька років. В інших місцях для купання порятунок тонучих – справа їхніх рук.

Про це інспектор рятувальної служби розповідає відпочивальниці Маріанні, яка прийшла на річку разом із 6-річним сином рятуватися від спеки.

"У нас в Дніпрі лише три офіційні пляжі, де ви можете розраховувати на приїзд рятувальників, медиків. Проте на решті краще не ризикувати", – каже рятувальник.

Натомість жінку більше цікавлять санітарні умови офіційної зони відпочинку. "Те, що може лежати – пляшки, недопалки, я можу прибрати. А те, що вода є джерелом герпесу та всього іншого, я на це вже не вплину".

Рятувальники ж намагаються привернути увагу відпочивальників до правил поведінки на воді й роздають листівки з необхідною інформацією. Вони стежать за відпочивальниками з вежі і невтомно повертають неслухняних плавців на берег. А любителів позмагатися у перепливанні Дніпра наздоганяють на катерах. Час реагування на виклик рятувального загону - три хвилини.

У ДСНС наголошують: потонути може навіть людина, яка добре плаває, але нехтує правилами безпеки. Для порятунку іноді не вистачає секунд.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також: 

Малібу по-київськи: як виглядає столичний пляжний патруль – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українські школярі вибороли "золото" і "бронзу" престижної "Олімпіади геніїв" у США – включення з "Борисполя"
Наступний матеріал
Попри травму хребта: спортсмен-візочник готується перепливти Босфор
Loading...