Порятунок на річці, Запоріжжя
Порятунок на річці, Запоріжжя 5 канал

"Губи були сині, дитина не дихала": у Запоріжжі ледь не втопилися 6-річні дівчатка

Діти були на межі життя і смерті – їх врятували лише рішучі дії небайдужих людей

У Запоріжжі випадковий перехожий став героєм-рятівником. Він витяг із Дніпра двох шестирічних дівчаток, які несподівано опинилися у воді. Як це було – дізнавалися й журналісти "5 каналу".

Шестирічні Дарина та Віка без дорослих пішли гуляти до річки, випадково впали у воду. Дівчатка почали тонути. Їхні друзі почали кликати на допомогу. Рятувати кинувся співробітник одного з металургійних підприємств міста Віталій Бут, який перебував неподалік.

"Прибіг, дізнався, у чому справа. Виявилося, що дві дівчинки впали у воду й тонули. Одну – побачив одразу, дістав, зробили штучне дихання, дівчинка одразу почала дихати. За іншою довелося попірнати", − розповідає рятівник Віталій Бут.

Порятунок на річці, Запоріжжя
Порятунок на річці, Запоріжжя5 канал

Коли Віталій дістав із води другу дівчинку, вона вже не подавала ознак життя. Але на допомогу прийшла Олександра Мазур, яка також прибігла на крики.

"Дитина не дихала, губи були синього кольору. Почала робити непрямий масаж серця, дихання рот у рот", − розповідає ще одна рятівниця Олександра Мазур.

Коли прибула "швидка", друга дівчинка вже почала дихати. Але обох дітей медики забрали до реанімації. Віку за кілька годин з лікарні відпустили додому. Дарина була у тяжчому стані, але загрози життю дівчинки нині немає.

Порятунок на річці, Запоріжжя
Порятунок на річці, Запоріжжя5 канал

"Звісно, їм пощастило, що поряд виявилися небайдужі люди, які надали першу допомогу. Тільки завдяки ним дівчатка були доставлені у стані, коли медицина ще може допомогти", − розповідає реаніматолог 5-ї дитячої лікарні Олена Бахтіна.

Після порятунку дітей Віталій скромно пішов із місця події, і його ще кілька днів шукали рятувальники.

"Ми вже збираємо документи на Віталія Бута, який буде номінований на всеукраїнську акцію "Герой-рятівник року". Крім того, за рішенням облдержадміністрації, його будуть подавати на державні нагороди", − зазначила речниця ДСНС у Запорізькій області Юлія Баришева.

Рятувальники дякують небайдужим за порятунок дітей. Проте засмучені тим, що крики про допомогу чули чимало людей, а на допомогу кинулися лише двоє.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Стежками спецслужб РФ: що передувало "воскресінню" Бабченка в Україні
Наступний матеріал
"Листи щастя": фотофіксація порушень ПДР запрацює до кінця 2018 року