Скріншот відео

Біля будівлі Мінфіну зібралися пацієнти з вродженими імунодефіцитами – чого вимагають

Держава фінансує закупівлю вартісних медикаментів лише для дітей, а повнолітні хворі не мають змоги купувати такі ліки

Група активістів під будівлею Міністерства фінансів вимагають погодження фінансування закупівлі ліків для повнолітніх хворих на первинні імунодефіцити на ювенальний ревматоїдний артрит. Серед учасників – самі пацієнти та їхні рідні.

Кажуть, що держава фінансує закупівлю вартісних медикаментів лише для дітей, а повнолітні хворі не мають змоги купувати такі ліки – терапія коштує від 30 до 40 тисяч гривень щомісяця. Без неї хворі на імунодефіцит живуть до 2 років: помирають від супровідних хвороб, а ті, хто потерпає від ревматоїдного артриту, набувають інвалідності.

"Після 18 років, на жаль, лікування немає. І це, по-перше, дуже боляче, тому що це постійний біль, по-друге, ти не можеш ходити до університету, ти не можеш ходити на роботу", – пояснює хвора на ювенальний ревматоїдний артрит Леся Гейченко.

"Ці діти, яким виповнюється 18 років, вони теж хочуть жити, вони теж діти, хоча їм і 18", – наголошує мама хворого на первинний імунодефіцит Наталія Коцюба.

Під час акції, заступник міністра фінансів Юрій Джигир запросив представників пікету на зустріч. Після години перемов вирішили: 22 серпня Мінфін з Міністерством охорони здоров'я проведуть погоджувальну нараду, де і мають вирішити питання фінансування центральних закупівель ліків для дорослих пацієнтів з рідкісними хворобами.

"23 серпня ми будемо мати відповідь: чи нас підтримали, чи нас не підтримали. А так, кажу ще раз, в нас є надія", – каже керівник ГО "Рідкісні імунні захворювання" Галина Павук.

Попередній матеріал
Підготовка до реставрації "Софії Київської": дослідники виявили нові факти стосовно зведення храму
Наступний матеріал
Chairless Chair: у Швейцарії розробили "невидиме крісло"– відео

Безоплатних ліків в Україні побільшало – подробиці від МОЗ

Ветерани АТО опинилися у групі ризику з гепатиту С – МОЗ

Мінфін позичило на внутрішньому ринку 2,4 мільярда гривень

У МОЗ озвучили шокуючі цифри захворюваності на кір в Україні

У МВФ підтвердили дату візиту місії фонду в Україну: що планують обговорити

Захистити правозахисників: у Дніпрі під будівлю МВС із протестом вийшли адвокати