Ліки вітрина
Ліки вітрина http://ru.sputnik.az/

Безоплатних ліків в Україні побільшало – подробиці від МОЗ

Загалом безкоштовними для українців стали майже 60 препаратів

У Міністерстві охорони здоров'я затвердили оновлений перелік препаратів за державною програмою "Доступні ліки". Зокрема, до нього додали нові медикаменти, які можна отримати на 100% безоплатно або доплативши невелику різницю. Про таке повідомляє прес-служба МОЗ. 

Як стало відомо, новий перелік складається з понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми – хвороб, які вбивають українців найбільше. Новий реєстр поповнився 22 новими препаратами.

"Раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 було безоплатних. Тепер же на 12 препаратів більше тих, за які взагалі не потрібно доплачувати – їх повністю відшкодовує держава за кошти платників податків. Всього безоплатних препаратів 59", – звітують у відомстві.

Як відомо, до списку безоплатних ліків входять не лише медикаменти українських виробників, а й відомих іноземних компаній.

Наприклад, аби потрапити до нового переліку препаратів, що повністю відшкодовуються за кошти держбюджету, компанія КРКА (Словенія) знизила ціну майже на 72%. Ціни знизили також компанії Orion (Фінляндія) та AstraZeneca (Швеція).

З переліком докладно можна ознайомитися за посиланням

Нагадаємо, раніше урядовці звітували: щодня програмою "Доступні ліки" користується 8 мільйонів українців

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Після поминального обіду на Чернігівщині госпіталізували вісьмох людей
Наступний матеріал
Поліція відкрила кримінальну справу через отруєння понад 20 дітей в готелі на Львівщині
Loading...