ПАРЄ, Страсбург
ПАРЄ, Страсбург 5 канал

Ситуація "паскудна": Ар'єв про можливість повернення Росії в ПАРЄ

  Читайте по-русски
  Україна змінить підходи до участі у Раді Європи через спробу повернути Росію в ПАРЄ

  Голова делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Володимир Ар'єв, коментуючи рішення річної сесії КМРЄ, на своїй сторінці у Facebook зазначив, що рішення Комітету міністрів Ради Європи не повертає Росію до Парламентської асамблеї РЄ, але ситуація є ризикованою.

  "Ситуація в Раді Європи є паскудною. Але Росію в ПАРЄ ще не повернули. Мушу трохи уточнити. Це неможливо зробити без внесення змін в регламент ПАРЄ. Рішення приймає тільки ПАРЄ, а не Комітет міністрів. Урядова складова не вирішує за парламентську. Але сьогодні у Гельсінкі більшість міністрів закордонних справ членів Ради Європи дали відповідний сигнал ПАРЄ", – йдеться у тексті повідомлення.

  За його словами, "ризик безумовного повернення Росії великий. Дуже великий. Українська позиція ослаблена і ситуацією у ВР, і повною відсутністю позиції новообраного президента, який на момент голосування вже отримає свою булаву".

  "Але будемо боротися до кінця. Ми вистоїмо, навіть якщо в Раді Європи бетон європейських цінностей почне розвалюватися", – наголосив Ар'єв.

  Крім того, у своєму виступі на річній сесії Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця заявив, що намагання повернути Росію до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у той час, як Москва продовжує нехтувати законом і правом, є результатом відходу від стандартів РЄ задля поточних політичних цілей. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "Є й ті, хто наполягає, що необхідно визнати нову реальність у Європі. Але ми ніколи не визнаємо реальність, в якій Росія відверто нехтує всіма можливими нормами і зобов’язаннями, грубо зневажає закон і право. Нова реальність полягає у необхідності пошуку шляхів, як відновити верховенство права в Європі. На жаль, те, що відбувається сьогодні – результат систематичного процесу відходу від усталених стандартів Ради Європи задля поточних політичних цілей", – сказав дипломат.

  Він наглосив, що відтепер підходи України до участі у Раді Європи будуть прагматичними і глибоко раціоналістичними. А також додав, що Україна не підтримуватиме кроки, "які не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише слугують політичним інтересам під виглядом "захисту прав людини".

  Нагадаємо, міністри закордонних справ понад 30 держав з 47 країн-членів Ради Європи виступили за рівну участь усіх країн-членів у статутних органах Організації, що може призвести до зняття санкцій із Російської Федерації. На сьогодні делегація Росії позбавлена права голосу в ПАРЄ, а її представники виключені з усіх керівних органів Асамблеї.

  Попередній матеріал
  Луценко заявила про відставку і дала 7 порад Зеленському
  Наступний матеріал
  Третій за день: Турчинов подав у відставку
  Loading...

  Рішення, яке може повернути до ПАРЄ Росію, є ганебним – Кулеба

  Клімкін скасував візит на засідання міністрів у ПАРЄ: що не так

  "Співучасники добивання "Мінська": Клімкін висловився щодо тих в ЄС, хто хоче повернути Росію в ПАРЄ

  Черговий вкид Кремля: Кулеба пояснив риторику в Раді Європи стосовно членства Росії

  Рішення ПАРЄ: механізм санкцій залишається, а Росію критикують "за боягузтво"

  У ПАРЄ почали зміну тексту доповіді, яка вела до зняття санкцій із Росії – Береза