ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

У ПАРЄ з подання російських лобістів проголосували за термінові дебати: Ар'єв пояснив, що це означатиме

Читайте по-русски
Ар'єв зазначив: у випадку схвалення документ щонайбільше лише обмежить права Асамблеї на запровадження санкцій і проведення самостійного моніторингу

Росія конвульсивно намагається повернути собі членство у ПАРЄ. З подання російських лобістів Парламентська асамблея організувала термінові дебати щодо ролі й місії організації.

Відбудуться вони цієї середи, 10 квітня. На переговорах депутати можуть розглянути резолюцію, яка передбачає повернення російській делегації права голосу. На боці Москви виступає і Генсекретар Ради Європи – Турбйорн Ягланд.

Натомість голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв повідомив "5 каналу", що Москва не отримає бажаного. Для цього Київ робитиме все можливе.

Ар'єв зазначив: у випадку схвалення документ щонайбільше лише обмежить права Асамблеї на запровадження санкцій і проведення самостійного моніторингу.

"Росія не отримає бажане. Ситуація була така: Росія вимагає змінити процедуру моніторингу і процедуру запровадження санкцій. Для цього хотіли зробити, щоб ці дві речі залежали від рішення асамблеї, в тому числі комітету міністрів, тобто прив'язати парламентську гілку до міністерської. Але зараз це розбивають і те, що хотіла Росія, вона не отримає. Ми будемо боротися. Післязавтра ввечері голосування. Остаточна редакція дасть всі відповіді. Але я ще раз хочу наголосити – жодним чином ця резолюція не повертає РФ в асамблею напряму", – пояснив Ар'єв.

Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку війни на сході України. Відтоді санкції щороку лише посилювали. У відповідь Росія відмовилася подавати заявку на підтвердження членства. Відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і на наступний рік.

Попередній матеріал
Другий тур виборів: відомо, коли оголосять результати національного екзит-полу
Наступний матеріал
В Україні почалися весняні "гойдалки": синоптики обіцяють похолодання
Loading...

"Контрольний – у Росію": Ар'єв розповів про ще один "азовський" звіт ПАРЄ

"Знову успіх": ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні

ПАРЄ підтримала боротьбу з російською пропагандою на рівні Євросоюзу – Ар'єв

Проросійські європейці у ПАРЄ намагалися не пустити українців у комітети, але потрапили у свої ж пастки – Береза

Назвати все своїми іменами: підсумки дня у ПАРЄ, де розглядали російську агресію на Азові

Геращенко розповіла, що її довелося фізично захищати від провокаторки з росТБ в кулуарах ПАРЄ – відео