ПАРЄ
ПАРЄ politeka.net

"Знову успіх": ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні

Це вже друга за тиждень резолюція, ініційована українською стороною, спрямована "на боротьбу з інформаційними атаками джерел гібридних воєн, головним з яких є Росія"

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні. Про це повідомив віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв у четвер, 26 квітня.

"Знову успіх в ПАРЄ - ухвалена резолюція по доповіді щодо протидії гібридній війні. Я був співдоповідачем в цьому питанні і готував документ за участі таких фахівців як Євген Федченко, Євген Магда та Якуб Каленський (Jakub Kalenský). Асамблея послалася на дії Росії проти України та історію з Даєш та закликала протидіяти всім проявам гібридної війни, в тому числі ліквідувати юридичні прогалини та координувати зусилля у протидії цьому новому явищу", – повідомив Ар'єв.

Також він навів кілька цитат з документу ПАРЄ:

  • "Асамблея із занепокоєнням відзначає, що сьогодні держави все частіше стикаються з явищем "гібридної війни", що створює новий тип загрози на основі поєднання військових та невійськових засобів, таких як кібератаки, кампанії масової дезінформації, в тому числі фальшиві новини, зокрема в соціальних мережах, порушення комунікацій та інших мереж та багато інших. Кібернетичні удари особливо небезпечні, оскільки вони можуть вразити стратегічну інфраструктуру країни, таку як система управління повітряним рухом або атомні станції. Тому гібридна війна може дестабілізувати і підірвати цілі суспільства і спричинити численні жертви. Все ширше використання цих нових тактик, особливо в поєднанні, викликає занепокоєння щодо адекватності існуючих правових норм";
  • "Асамблея також висловлює глибоку стурбованість з приводу численних випадків масових кампаній з дезінформації, спрямованих на підрив безпеки, громадського порядку та мирних демократичних процесів. Існує надзвичайно важлива потреба у розробці інструментів для захисту демократії від "інформаційної зброї", зберігаючи при цьому свободу слова та свободу засобів масової інформації".

Як відзначив віце-президент ПАРЄ, це вже друга за тиждень резолюція, ініційована українською стороною, яка спрямована "на боротьбу з інформаційними атаками джерел гібридних воєн, головним з яких є Росія". У документі є цілком конкретні звернення, а не лише стурбованість, каже Ар'єв.

"Закликати Москву до чогось – марна справа. Треба об‘єднувати зусилля здорової частини світу для лікування від інформаційної інфекції російського виробництва", – переконаний дипломат.

Як стало відомо, проти ухвалення резолюції голосував "лише один німець-комуніст, який їздив до терориста Захарченка, чим, власне, і довів – резолюція якісна".

Нагадаємо, 24 квітня ПАРЄ визнала окупацію ОРДЛО Російською Федерацією. У прийнятій поправці йдеться вже про "тимчасово окуповані території з російською окупаційною адміністрацією".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Це війна не від нашого імені": як у Санкт-Петербурзі підтримують Україну – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прокуратура Києва відкрила справу щодо підроблення ухвали суду стосовно Амосової
Наступний матеріал
Полторак затвердив план реформи військкоматів
Loading...