генеральний секретар РЄ Турбйорн Яґланд
генеральний секретар РЄ Турбйорн Яґланд Twitter

Генеральний секретар Ради Європи виступив за повернення Росії права голосу (оновлено)

  Читайте по-русски
  Позиція Яґланда викликала осуд в Україні

  За повернення Росії права голосу в організації виступає Генеральний секретар РЄ Турбйорн Яґланд, – про таке повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Financial Times.

  Яґланд наголосив, що Рада Європи – єдина організація, через яку Росія пов'язана з Європою в обов'язковому юридичному порядку. Якщо цей зв'язок буде розірваний, то, прогнозує Генсекретар, з'явиться нова "лінія поділу" в Європі.

  Проте він наголосив на своїй солідарності з Україною.

  "Але чи буде краще для України, якщо Росія піде?.. Ми засудили анексію Криму. Але це питання вирішувати не нам. Це справа інших міжнародних організацій. У нас є мандат на захист прав людини. Громадяни Росії існують. Вони є попри те, що трапилося в Криму", – пікреслив Генеральний секретар Ради Європи.

  За його словами, Москва навряд чи поверне Крим або припинить підтримку бойовиків на Донбасі. Але вона може погодитися сплатити внески до Ради Європи й надати уповноваженому організації з прав людини повний доступ до Росії.

  Він наголосив, що вихід Росії матиме негативні наслідки для ЄС, особливо в поєднанні з виходом Великобританії з Євросоюзу.

  Слід зазначити, що позиція Яґланда викликала осуд в Україні.

  Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter зазначив, що "голова міжурядової правозахисної організації Європи прикриває захистом прав людини спробу виконати забаганки керівництва Росії".

  Твіт "Поверніть Росію з холоду" (Кулеба)
  Твіт "Поверніть Росію з холоду" (Кулеба) Twitter

  Крім того, народний депутат України, член української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв у Facebook повідомив, що цей "репорт" "може лише зробити один крок до зниження права Асамблеї запроваджувати санкції і проводити моніторинг самостійно".

  "Це вимоги Росії. Але! Вже велика кількість членів ПАРЄ проти "хімічної самокастрації" Ради Європи, як влучно зауважив в своєму твіті Посол Великої Британії у Страсбурзі. Тому головна битва попереду! Якщо більшість проведе поправки, Росія не отримає нічого. Над цим і працюємо", – написав Ар'єв.

  Пост Володимра Ар'єва про репорт Росії
  Пост Володимра Ар'єва про репорт Росії Facebook

  Довідково: 8 квітня у Страсбурзі відкривається весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Вона триватиме до 12 квітня.

  Попередній матеріал
  Масштабний страйк учителів у Польщі: чого вимагають
  Наступний матеріал
  Пріоритетне завдання: інтеграція ромів в українське суспільство та подолання дискримінації – МЗС
  Loading...

  Туск: Європа залишиться одностайною в підтримці України

  "ЗА ЧАЙ.COM": Постпред України при Раді Європи – Дмитро Кулеба в ефірі "5 каналу"

  Не дали виступити: як український гімн "заглушив" пропаганду російської "журналістки" – відео

  Угорщина може залишитися без права голосу в Раді ЄС

  Україна попрохала, аби Рада Європи взяла участь у відборі суддів ВАС – постпред

  ЄС запровадив санкції проти 6 компаній, причетних до будівництва Кримського мосту