Школа, учні, вчителі
Школа, учні, вчителі Depositphotos

Масштабний страйк учителів у Польщі: чого вимагають

  Читайте по-русски
  Головна вимога освітян – підвищити заробітну плату

  У багатьох освітніх закладах Польщі сьогодні почався безстроковий страйк учителів. Про це повідомляє RMF24, передає 112.ua. Як повідомляється, головна вимога вчителів – підвищити заробітну плату, яка нині становить 3 тис. 380 злотих (23,5 тис. грн).

  Про готовність узяти участь у страйку оголосило близько 80% педагогічних працівників шкіл і дитячих садків. Вчителі домагаються підвищення виплат на 30% у два етапи: на 15% з 1 січня і ще на 15% - з 1 вересня 2019 року.

  Зазначається, що уряд запропонував профспілкам поетапне збільшення зарплати з паралельним збільшенням навантаження на педагогів. Профспілка "Солідарність" прийняла пропозицію і підписала з польським урядом угоду.

  Проте дві інші великі профспілки – Спілка польських вчителів і Форум профспілок – відхилили умови уряду і почали безстроковий страйк.

  Угода, підписана з освітньою "Солідарністю", передбачає призначення з держбюджету на 2019 рік 667 млн злотих (понад 155 млн євро) на впровадження другого за цей рік підвищення зарплат для вчителів. Після збільшення зарплат на 5% від січня 2019 року урядова сторона пропонує виділення додаткових коштів із державного бюджету на підвищення зарплат для вчителів на наступні 5% від вересня.

  Варто зазначити, що після додаткового підвищення зарплат для вчителів із вересня основна заробітна плата становитиме 3 тис. 815 злотих (889 євро) для дипломованого вчителя, для призначеного вчителя – 3 тис. 248 злотих (768 євро), для контрактного вчителя – 2 тис. 860 злотих (666 євро) і для вчителя-стажиста – 2 тис. 780 злотих (648 євро).

  Попередній матеріал
  Навчання НАТО у Чорному морі: Росія вивела розвідувальні та ударні кораблі
  Наступний матеріал
  Генеральний секретар Ради Європи виступив за повернення Росії права голосу (оновлено)
  Loading...

  "Це вже крик душі": чому вчителі на Черкащині з літа не отримують зарплату

  Українська мова: Учитель року 2018 розповів, чому діти можуть не сприймати учителів

  "Я не знаю, як відповісти дітям, хто ті "дяді" на Донбасі" – що розповів учитель року 2018 у "Рандеву"

  Гриневич розповіла про педагогічну інтернатуру для вчителів

  Порошенко привітав найкращих учителів країни на премії Global Teacher Prize Ukraine – відео

  "Праця, що формує наше майбутнє": в Україні відзначають День вчителя