Школа, учні, вчителі
Школа, учні, вчителі Depositphotos

Гриневич розповіла про педагогічну інтернатуру для вчителів

  Галузь втрачає цінні кадри через низьку зарплату, переконані у Міносвіти

  Після завершення навчання у ВНЗ майбутні педагоги (як бюджетники, так і контрактники) зобов’язані будуть відпрацювати рік у школі, аби "адаптуватися до роботи". Про таке заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає Finance.ua.

  За словами чиновниці, нині рівень педагогічної освіти в Україні – не найкращий. Поліпшити його може, зокрема, і така педагогічна інтернатура як обов'язковий рік відпрацювання у школі. Крім того, існує проблема з низькою заробітною платнею. Через це галузь недоотримує цінних кадрів.

  Зокрема, зарплата молодого вчителя наразі становить близько 4,5 тисяч гривень, а найвища зарплата для вчителя з досвідом та вищою категорією не перевищує 11 тисяч гривень. При цьому середній рівень зарплати в галузі – близько 7,5 тисяч гривень.

  Міністр освіти переконана: якби зарплати у галузі були вдвічі вищими і стартували від 9-10 тис. грн для молодих фахівців і від 15 тисяч для педагогів з досвідом, то професія стала би більш престижною, і в школу пішло би працювати більше випускників педагогічних вузів.

  Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила: наступного року всі педагогічні працівники отримають підвищення зарплати на 9%.

  Попередній матеріал
  Сало "з пробірки": навіщо сумські науковці виготовили штучний аналог українському продукту
  Наступний матеріал
  США заморозили активи російського бізнесмена Дерипаски – ЗМІ