Скріншот відео

Навчання почалося у повному обсязі: чи отримали вже українські школи обіцяні підручники

Доки всіх книжок не було, у школах легко розв'язували проблему дефіциту – за допомогою інтернету

Уже місяць школярі перших класів навчаються за програмою Нової української школи. Однак проблеми залишаються старими – підручники для першачків до 1 вересня не встигли надрукувати. Тоді у Міністерстві запевнили,що проблему вирішать до жовтня. Ну так жовтень вже за вікном. Чи забезпечені школярі книгами? Які перші підсумки навчання у нових умовах? Ірина Сисак допитувалася.

До 1 жовтня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич пообіцяла забезпечити перші класи нової української школи новенькими підручниками. Ось цей день настав, тому час перевірити, чи дотримується МОН своїх обіцянок.

Першачки столичної школи №307 читають перші слова з новенького букварика. Загалом, у школі п'ять перших класів, а це майже 150 учнів. Підручники для них отримували впродовж серпня та вересня. Але ще досі не привезли книжки з математики.

"Те, що ми замовляли – те ми й отримали. Буквар, потім "Я досліджую світ", частина перша, і це частина перша, потім "Мистецтво" – підручник, хрестоматія – перші-другі класи і англ мова. Ще не отримали, на жаль, підручника з математики", – пояснює завідувачка шкільної бібліотеки Ніна Осадча.

Днями Дергачівський ліцей №1, що на Харківщині, отримав останні підручники, яких бракувало   першокласникам. Школярі в захваті від нових буквариків.

"Підручники отримали у повному обсязі, отримали всі комплекти з усіх предметів", – запевняє директорка ліцею Ніна Зенькова.

До 1 жовтня новенькі підручники отримала й перша школа у Дніпрі.

"На 1 вересня підручників ще в школі не було. Це був адаптаційний період – перший тиждень. 13 вересня були завезені букварі, і 19 вересня ми отримали підручники – "Математика" і "Я досліджую світ", – каже директорка Дніпровської школи Наталія Ткаченко.

А доки всіх книжок не було, у школах легко розв'язували проблему дефіциту. Усі підручники для першачків є у вільному доступі в інтернеті.

"Вчителі і школа забезпечені обладнанням, багатофункціональними пристроями, ноутбуками і через мережу інтернет звісно можна завантажувати і роздруковувати. Саме ті сторінки, які необхідні по програмі", – запевняє директорка столичної школи №307 Ірина Лапіка.

У Міністерстві освіти виправдовуються, що затримка з підручниками – не їхня провина.

"Воно не все так, як ми планували. Тут ми є заручниками цієї ситуації. Я от викликаю друкарів. Починають розказувати, що там виробництво, там того немає, там цього немає. "Математика" для Кіровоградської області вже є 100%. Букварів на 82%, трошки гірша ситуація з третім важливим підручником "Я досліджую світ", але там більш як 60%", – пояснює заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Учителі обговорюють не лише нові підручники, а й новий підхід до навчання. Педагоги кажуть, що в дітей з'явилося більше можливостей для творчості. Також зазначають: кожен тиждень має окрему тему, яка паралельно вивчається на всіх предметах.

"На музиці ми співали пісню про осінь, потім виконували роботи на уроці малювання, тепер урок технологій – вони роблять листочки, букву "А" сьогодні вивчали, що нам осінь принесе", – каже вчителька-методист Олена Чернова.

Тепер дитина відчуває більшу свободу дій та не боїться висловлювати свою думку, переконують учителі.

"Наші діти розвиваються, вони не бояться виказувати свої думки і доводять їх. Вони не кажуть, що ви вчитель і ви праві, вони можуть сказати "ні, ви помиляєтеся", – зауважує вчителька початкових класів Наталія Саленко.

А от одномісних парт, за якими, згідно з новими стандартами, мають сидіти школярі, не вистачає. Кошти на закупівлю є, однак виробники через величезну кількість замовлень не встигають виготовляти товар. Але на настрій першокласників це не впливає.

Ірина Сисак, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ми теж люди і платимо податки з бензину": до села на Черкащині перестав їздити автобус через розбиті дороги
Наступний матеріал
Патріарх Філарет: Москва зараз розпалюватиме релігійну ворожнечу через отримання Томосу, щоб мати привід для військового втручання
Loading...
Гриневич уточнила, наскільки зростуть зарплати вчителів у 2019 році

Гриневич уточнила, наскільки зростуть зарплати вчителів у 2019 році

Не пускатимуть ні в школи, ні в садочки: МОЗ і Міносвіти видали указ, стосовно дітей без щеплення

Не пускатимуть ні в школи, ні в садочки: МОЗ і Міносвіти видали указ, стосовно дітей без щеплення

"БлогПост": Освіта після літа, або Нова українська школа в дії

"БлогПост": Освіта після літа, або Нова українська школа в дії

Старт "Нової української школи": як розпочався навчальний рік у столичних першачків

Старт "Нової української школи": як розпочався навчальний рік у столичних першачків

Урочистості з нагоди початку нового навчального року – відео

Урочистості з нагоди початку нового навчального року – відео

"Арсенал Ідей": презентація проектів програми "Дитяча демократія" – завершено

"Арсенал Ідей": презентація проектів програми "Дитяча демократія" – завершено