Скріншот відео

"Ми теж люди і платимо податки з бензину": до села на Черкащині перестав їздити автобус через розбиті дороги

Тепер, щоб доїхати до райцентру, місцевим мешканцям треба йти пішки майже 10 кілометрів

І знову блокування дороги через її кепський стан. Мешканці села Гельмязів на Черкащині кілька годин стримували рух дорогою на Київ. Вимагають відремонтувати дорогу, яка з'єднує їхнє село із сусідніми. Люди бідкаються, що три роки оббивають пороги, але у відповідь – лише обіцянки. Скарги людей та виправдання чиновників вислухала Яна Лимаренко.

Обурені мешканці Гельмязова заблокували дорогу на Київ у напрямку Золотоноші. Вимагають ремонту дороги Софіївка – Драбів, яка пролягає їхнім селом і має державне значення.

"Вони роблять дороги міжнародного значення, а сільські їх не цікавлять зовсім. Вони їх повністю на третій чи на п'ятий план, а ми всі люди, ми всі платимо податки з бензину, із дизелю, із газу. Виїхати із села не можемо, це не я одна, це населення 10 сіл Золотоніського району", – обурюється місцева мешканка Оксана Бобейка.

Мітингарі пояснюють: за ремонт дороги воюють із чиновниками три роки – відколи автошлях став непроїзним. Проте люди запевняють, що ані влада, ані дорожники не відреагували. Тоді до села перестав їздити автобус. Тож тепер, щоб доїхати до райцентру, треба йти пішки майже 10 кілометрів.

"Бачите, закрили автобус, ходив на Драбів – то не ходить зараз. Постійно оце таке, до лікарні, коли людина у важкому стані, попробуйте людину доправити хоча б до Золотоноші по оцих дорогах", – каже Валентина Павленко.

Автошлях Софіївка – Драбів був побудований кілька десятків років тому і капітально жодного разу не ремонтувався, бідкаються місцеві. Нині у поганому стані 10 кілометрів дороги через десяток сіл. Автівки ледь рухаються канавами.

Представника облавтодору протестувальники зустрічають галасом.

"Службою виділені додаткові кошти на територіальні дороги, почалися ремонтні роботи як у Золотоніському районі, так і в Драбівському, по завершенню цих робіт, я думаю", – намагається сказати головний інженер Черкаського облавтодору Анатолій Вакуленко. Однак його перебивають мітингувальник фразою, що минулого року їм казали те саме.

Люди погодилися розблокувати дорогу лише після того, як дорожники пообіцяли до кінця року зробити бодай ямковий ремонт.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Клімкін: Якщо Угорщина не відкличе свого консула з Берегового, то Україна вишле його протягом цього тижня
Наступний матеріал
Навчання почалося у повному обсязі: чи отримали вже українські школи обіцяні підручники

Не фігура мови: в Сунках дощ змивав дорогу двічі за одне літо

Омелян вибачився перед українцями за поганий стан доріг

На Прикарпатті активісти вже другий день перекривають дорогу на Чернівці

Мешканці Сватового вимагали нормальних доріг: водії підтримали, облавтодор сховався

"Крик душі": обурені розбитими дорогами мешканці на Черкащині влаштували попереджувальну акцію протесту

Уже 3 роки без компенсації: потерпілий від вибухів у Сватовому приїхав з пікетом до Банкової