Дорога в Сунках (її немає)
Дорога в Сунках (її немає) 5 канал

Не фігура мови: в Сунках дощ змивав дорогу двічі за одне літо

Місцеві жителі вже три дні не можуть виїхати із села, адже в'язка земля з водою блокує колеса велосипедів та автівок

У Сунках на Черкащині вдруге за літо дощ руйнує шлях. Після минулої зливи дорогу вирівняли, але за кілька днів, після чергової зливи, вона знов перетворилася на "напрямок". Потоки води її розмили до ґрунту. Люди з села не можуть виїхати вже три дні поспіль.

Гравійна дорога в селі Сунки перетворилася на річку. Нещодавно її відновили після підтоплення. А щоб далі не розмивало, селяни зробили насипи. Але тоді шлях не укріпили гравієм, тож дощова вода знову переповнила обвідний канал і потік розмив глиняний ґрунт.

Місцеві жителі вже три дні не можуть виїхати із села, адже в'язка земля з водою блокує колеса велосипедів та автівок. Люди самотужки копають водовідвідні канали. Але і це не рятує. Стихія змила не лише дорогу, а й принесла у двори ґрунт.

Галина Лякіна відкопувала погріб та сарай: "Оце нам таке, сьогодні природа знов принесла сюрприз. Це ж ми з чоловіком його викидали, закидали все".

Низову дорогу вже не врятувати – бідкаються місцеві, і просять владу зробити нову, горішню. Для неї вже екскаватором прокопали канаву, селяни лопатами вирили дренаж, але поки що і вона непроїзна.

"Треба укріпить її, щоб вона не прогрузала, і тоді та техніка, яка сюдою їде – вона легко дістанеться до своїх домівок. Ви бачили, що там "жигулі" знов стоять, бачили яка ситуація… Навіть бачите, люди прокопали канави, в цей дощ вийшли, щоб відвести воду із цієї дороги", – каже житель села Сергій Тимофіїв.

Сільська рада виділила на дороги 40 тис. грн. Цих коштів вистачило, щоб розрівняли стару та прокопати рів для нової. А от район жодної копійки не дав. Кажуть – дороги немає в генеральному плані, тож допомогти коштами не можуть. Зараз шукають інші варіанти.

"Буде здійснено підсипку. Зараз ідуть перемовини із залізницею – в них є відпрацьований гравійний матеріал, і ведуться перемовини з директором кар'єру", – звітує заступник голови Смілянської РДА Сергій Глізніцов.

Щоб дороги в Сунках перестало змивати дощами, треба укріпити й поля з боку дороги, кажуть у місцевій раді. Вже зверталися до фермерів, але поки що дослухався до прохань лише один землевласник.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Майже кратер вулкана: у Києві неподалік "Арсенальної" провалився асфальт на зупинці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Суд щодо нацгвардійця Віталія Марківа затягується: включення з Італії
Наступний матеріал
"Усмішка проти війни": у Станиці Луганській, попри кулі над головами, організували циркову виставу

Омелян вибачився перед українцями за поганий стан доріг

На Прикарпатті активісти вже другий день перекривають дорогу на Чернівці

"Укравтодор" оприлюднив список лідерів та аутсайдерів серед областей з ремонту доріг

ГПУ: директора Волинського облавтодору зловили на хабарі у 300 тис. гривень

Новак розповів, скільки запланованих ремонтів доріг виконав "Укравтодор"

Мешканці Сватового вимагали нормальних доріг: водії підтримали, облавтодор сховався