Школа
Школа 5 канал

Не пускатимуть ні в школи, ні в садочки: МОЗ і Міносвіти видали указ, стосовно дітей без щеплення

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчилися летально

Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало указ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не пускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

Відповідний документ від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації, пише "Укрінформ".

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчилися летально.

"Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності", – йдеться в документі.

У ньому згадується і про "напружену епідемічну ситуацію" з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років.

"Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти", – йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статтею 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

"Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється", – констатують у МОЗ та Міносвіти.

Укрінформ

Попередній матеріал
Чи бути миру: Південна Корея запропонує КНДР спільно провести Олімпійські ігри-2032
Наступний матеріал
Мінекономрозвитку розповіло, як уникнути стресового туризму – фото
Loading...

Скорочена "домашка" і оновлене меню: які зміни до санітарних норм школи пропонує МОЗ

Супрун розповіла про небезпеку шкільних лінійок і дала поради, як мінімізувати ризики

Бюрократичний глухий кут: у Маріуполі діти з інвалідністю не можуть потрапити до спецзакладів

Зупинити булінг у школі: Супрун звернула увагу на роль батьків – відео

На Волині під час уроку фізкультури померла першокласниця (оновлено)

1 вересня в Україні: де діти принесли вазони замість традиційних букетів