Відправляючи дитину до школи, батьки не завжди усвідомлюють, що там можуть траплятись досить жорстокі та непередбачувані речі. Здається, що вашу дитину це омине, втім шанси стати жертвою булінгу з боку однолітків дуже високі. Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
Про булінг, його причини і про те, як вберегти дитину від цькування – читайте у матеріалі: Моя дитина – жертва булінгу: що робити батькам – практичні поради від психолога
"67% українських школярів минулого року стикнулися з постійним булінгом. Це дуже високий показник не тільки в Україні, але й в усьому світі", – підкреслила вона.
За словами урядовця, дітлахів можуть бити або погрожувати побиттям, принижувати словесно, розповсюджувати плітки та чутки, писати образливі записки та навіть булити в інтернеті. Такий "спосіб спілкування" може травмувати дитину на все життя та причинити їй великі страждання. Діти, які зазнають булінгу, мають не лише емоційні, психологічні, соціальні проблеми, а також є в зоні ризику скоєння самогубств.
Супрун закликала уважно подивитися ролик. В ньому у вигляді соціального експерименту зображене те, що батьки майже ніколи не побачать на власні очі – ситуації булінгу, в якій може кожна опинитись дитина. Адже зазвичай діти мають сміливість знущатись з інших поза очима дорослих та майже без свідків, таким чином приховуючи свої діяння.
Супрун закликала батьків: "Не ігноруйте будь-які ознаки булінгу! Адже часто дорослі вважають, що діти мають порозумітися самі й тому не втручаються у подібні ситуації. Важливо відкрито говорити про це з дитиною, за потреби зібрати факти та докази та обговорювати ситуацію з керівництвом закладу".
Як повідомляв 5.UA, у серпні 2018 року в Одесі жорстоко побили 13-річну дівчину її ж ровесники. Втім в Україні, на жаль, це не єдиний випадок дитячого булінгу. Таке явище зустрічається дедалі більше. Щодня, особливо серед підліткового віку, зявляються кривдники та їхні жертви. Міністерство юстиції через це розпочало інформаційну кампанію "#СтопБулінг", орієнтовану на дітей та їх батьків.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Довгі сукні, декольте і манливий погляд: якими були випускниці-2018 – ФОТО






















