Школа
Школа tvoemisto.tv

Скорочена "домашка" і оновлене меню: які зміни до санітарних норм школи пропонує МОЗ

  Після занять із застосуванням мультимедійних технологій хочуть запровадити фізкультхвилинку та гімнастику для очей

  Міністерство охорони здоров'я України пропонує для громадського обговорення оновлені санітарні норми для школи. Вони можуть змінитися вперше за 17 років.

  МОЗ у співпраці з МОН та експертами розробили новий "Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти", що враховує сучасні потреби учнів, зокрема дає змогу дітям з особливими освітніми потребами почуватись у школі вільно, інформує прес-служба відомства.

  Серед змін, які пропонують у МОЗ:

  • Скорочення тривалості виконання домашніх завдань: не більше години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.
  • Школи отримують можливість самостійно організовувати простір. Скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.
  • Учителі можуть використовувати сучасні технології: інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Крім того, після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.
  • Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям: у щоденному меню шкіл має бути щонайменше чотири страви, а калорійність обіду повинна становити близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Передбачена можливість організації кейтерингу.

   

  Попередній матеріал
  В Україні з 1 вересня подешевшають квитки на потяги
  Наступний матеріал
  В Україні змінили правила реєстрації автомобілів

  У Міносвіти пояснили, що в першачків буде замість табелів

  Навантаження має бути на мозок, а не на спину: поради Супрун щодо шкільного рюкзака

  Вперше до школи: Гриневич розповіла, як підготувати дитину до навчання

  Стало відомо, яка область найкраще освоїла держсубвенцію на нову школу: скільки і куди витратили

  У Кропивницькому батьки вимагають більше української мови для школярів: пікетували міськраду

  Інклюзивна освіта: Саламанську декларацію переклали українською – що це означає