ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Патріарх Філарет: Москва зараз розпалюватиме релігійну ворожнечу через отримання Томосу, щоб мати привід для військового втручання

Патріарх також роз'яснив, чи може Москва завадити створенню Української Автокефальної Помісної Церкви

Про це в інтерв'ю "5 каналу" повідомив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет.

Патріарх сказав: "Москва зараз розпалюватиме релігійну ворожнечу через отримання Томосу. Для чого буде розпалювати? Для того, щоб мати привід для військового втручання. Оце ми за цим стежимо. Тому з нашого боку буде зроблено все, щоб не було цієї релігійної ворожнечі. Тобто ми не будемо застосовувати силу для протягування в Українську Автокефальну Церкву".

Він також додав: "Такі наміри є, але наміри не завжди здійснюються, і тому ми спокійні. Буде мирно, без насилля, і тому приводу Україна для втручання Росії Україна не дасть".

 

Предстоятель УПЦ КП також сказав, чи є ризик, що на етапі, коли країна чекатиме лідера церкви, Москва може завадити створенню Української Автокефальної Помісної Церкви: "Скликанню Об'єднавчого Собору вона завадити не може, тому що це від неї абсолютно не залежить, але реагувати і на скликання Собору, і на обрання Предстоятеля, і на сам Томос вона буде. І вона вже реагує. Поки що припинила поминати за богослужінням Вселенського Патріарха Варфоломія, а згідно з рішенням їхнього синоду, вона може зробити такі кроки. Це може бути припинення молитовного єднання не тільки з Українською Церквою, з якою вона і не має молитовного єднання, а припинення молитовного єднання із Вселенським Патріархом".

На запитання ведучого, чи Вселенський Патріарх та інші Церкви сприйматимуть РПЦ як розкольників, Філарет сказав: "Припускається, що припиняється молитовне єднання зі Вселенським Патріархом. Але моя думка, що Московський Патріарх вплине на деякі помісні Церкви, які теж припинять молитовне єднання із Вселенським Патріархатом. Це насамперед Антіохійська Церква, яка фінансово і не тільки фінансово залежить від Росії. Тому що іде війна в Сирії, Росія підтримує режим Асада, тому природно, що й Церква підтримає Російську Церкву… Ну і ще може деякі Церкви, які перебувають під впливом Москви. Але це не зупинить Вселенського Патріарха. Це не розділить світове православ'я, як погрожує Москва, що розділимо православ’я на дві частини і що це розділення буде подібне до розділення в 1054 році на західну і східну Церкву. Так от: такого розділення не буде. Буде відокремлення Московського Патріарху від світового православ'я і деяких Церков, але ж переважна більшість із 16 церков буде за Вселенським Патріархатом. Тому їхнє відокремлення, як вони люблять висловлюватися, буде розколом. Вони будуть розколом, а не буде розділення світового православ'я, тому що Московський Патріархат, з отримання Україною Томосу, зменшиться наполовину. І тому Московський Патріархат вже не буде таким впливовим, яким він є для Української Церкви. Це з Українською Церквою він великий, а без Української Церкви він стає наполовину меншим, а на його місце стає Українська Церква. Така сама велика, як і Російська. Тому православ'я особливо нічого не втратить".

Дивіться також коротку версію інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, Філарет пояснив, коли буде обраний новий голова єдиної Української Православної Церкви.

Як відомо, 17 вересня Президент України Петро Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського Патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським та єпископом Іларіоном Едмонтонським. Екзархи передали Порошенку листа від Вселенського Патріарха Варфоломія, в якому він привітав українців з вірою у процес, який приведе до духовного процвітання і незалежності України. Відповідь на звернення Патріарха Президент обіцяв надати до кінця сьогоднішнього дня.

Нагадаємо, 14 вересня РПЦ оголосила про "тимчасовий вихід" із підпорядкування Константинополю. Офіційна причина демаршу – підготовчі процеси до надання Томосу єдиній Українській Помісній Православній Церкві. Того самого дня в Константинополі розставили крапки над "і". Там заявили: Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Навчання почалося у повному обсязі: чи отримали вже українські школи обіцяні підручники
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": юрист і волонтер-парамедик Ольга Башей ("Кроха") в ефірі "5 каналу"
Loading...