Павло Клімкін
Павло Клімкін Depositphotos

"Як кажуть в Одесі, дві великі різниці", – Клімкін рекомендує ВР відкликати запрошення ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні

  Читайте по-русски
  Довіри до ПАРЄ в України більше немає, зауважив Клімкін

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін рекомендує Верховній Раді відкликати надіслане запрошення Парламентській асамблеї Ради Європи спостерігати за позачерговими парламентськими виборами в Україні у разі затвердження повноважень делегації Російської Федерації в Асамблеї. Про це глава МЗС повідомив у соціальній мережі Facebook.

  "На початку січня я направив листа до директорки Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір, в якому чітко сказав, що Україна не прийматиме заявки про реєстрацію російських спостерігачів по лінії ОБСЄ. Радий, що всі зрештою з розумінням поставилися до нашої позиції", – заявив він.

  Міністр додав: "Якщо ПАРЄ підтвердить повноваження російської делегації, то я б на місці Верховної Ради відкликав запрошення ПАРЄ брати участь у спостереженні за нашими парламентськими виборами. Адже ПАРЄ з російськими депутатами та ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці".

  "І зрештою, хто ці люди, щоб навчати нас демократії після того, як вони дозволили РФ повернутися в ПАРЄ? Хто дуже хоче, нехай бере учать у складі двосторонніх місій спостереження. Але довіри до цієї Асамблеї у нас більше немає. Маємо на це повне право", – наголосив глава МЗС.

  Як повідомляв 5.UA, Парламентська асамблея Ради Європи дозволила російській делегації повернутися до ПАРЄ без виконання жодних міжнародних зобов'язань.

  Для цього країні-агресору слід просто поповнити скарбницю ПАРЄ членським внеском та допустити комісара РЄ з прав людини на свою територію. Рішенням обурена українська делегація, її союзники. Розчарування висловило вітчизняне Міністерство закордонних справ. Розкритикував резолюцію ПАРЄ і п'ятий президент України Петро Порошенко. Делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї на знак протесту проти присутності російської делегації призупинила роботу в літній сесії, за винятком розгляду повноважень російської делегації.

  Попередній матеріал
  Депутата Держдуми Слуцького не обрали віцепрезидентом ПАРЄ – подробиці
  Наступний матеріал
  Україна отримає від США 4 млн доларів – відомо, на що їх мають витратити