ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Борислав Береза

"Не було підтримки з боку чинної влади": у Меджлісі прокоментували повернення Росії до ПАРЄ

Читайте по-русски
За словами представниці Меджлісу, така ситуація обговорювалася в організації протягом останніх трьох місяців

Меджліс кримськотатарського народу висловив свою позицію щодо повернення Росії до ПАРЄ. Так, представниця Меджлісу Гаяна Юксель в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповіла про "дуже негативну реакцію" кримських татар.

"Так, санкції (щодо російської делегації в ПАРЄ – ред.) були запроваджені саме після окупації Криму і перетворення Криму на так звану російську територію. Реакція дуже негативна у нас, у наших колег. Ми обговорювали ситуацію протягом останніх трьох місяців на засіданнях меджлісу. Сказати, що ми в шоці й прикро сприймаємо ситуацію – це нічого не сказати. Зараз, на жаль, Європа продемонструвала нам своє справжнє обличчя, тому що гроші перемогли. Не зважаючи на дуже гарну роботу української делегації, наших депутатів, наших правозахисників, на жаль, не було підтримки з боку чинної влади, чинного президента", – зазначила вона.

За її словами, така ситуація обговорювалася на засіданнях Меджлісу, у вузькому колі, протягом останніх трьох місяців.

Пані Юксель додала: "Ми коли обговорювали цю ситуацію напередодні сьогоднішнього рішення, говорили про те, що якщо Росія повертається, необхідно ставити умови по виконанню зобов'язань, які перед нею були. Тобто повернення наших політв'язнів, військовополонених, створення умов для діяльності міжнародних організацій на території Криму – моніторингових, правозахисних, дипломатичних. Створення умов для проведення об'єктивного розслідування щодо злочинів на території півострова".

Вона додала, що зараз нічого не виконується, і Росія повернулася без виконання жодних умов.

"Це рішення прийнято, але все одно ми будемо продовжувати нашу діяльність щодо повернення Криму до складу України", – підсумувала Гаяна Юксель.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи дозволила російській делегації повернутися до ПАРЄ без виконання жодних міжнародних зобов'язань.

Попередній матеріал
Звільнення українських моряків: Україна закликала країни "Великої двадцятки" вплинути на РФ
Наступний матеріал
Перейменування проспектів Бандери й Шухевича: Кличко хоче оскаржити рішення суду

Канада закликає РФ скасувати заборону Меджлісу

"ЗА ЧАЙ.СОМ": заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров в ефірі "5 каналу"

Загрозливі для України цілі російського генерала в Інтерполі обговорили представники Меджлісу