Україна – Канада
Україна – Канада Facebook / Урядовий портал

Канада закликає РФ скасувати заборону Меджлісу

Читайте по-русски
Міністр також засудила роздачу російських паспортів на території ОРДЛО

Скасувати заборону Меджлісу і припинити утиски кримських татар закликає Росію Канада. Таку заяву зробила міністр закордонних справ країни Христя Фріланд, інформує "5 канал".

Вона наголосила, що Канада глибоко занепокоєна порушенням прав людини в окупованому Криму. Міністр також засудила роздачу російських паспортів на території ОРДЛО. На її думку, такі дії є продовженням агресії Кремля проти України. Глава канадського МЗС пообіцяла, що її країна продовжить тиснути на Росію економічними санкціями.

"Канада залишається глибоко занепокоєною гнітючою ситуацією з дотриманням прав людини на Кримському півострові, який перебуває під тривалою й незаконною російською окупацією. Ми також занепокоєні ставленням до кримськотатарського народу і руйнуванням його історичних місць. Доки Росія не почне поважати суверенітет України й міжнародне право, світова спільнота і Канада і далі чинитимуть тиск. Зокрема, шляхом економічних санкцій", – заявила Фріланд.

Як повідомляв 5.UA, вчора в Україні були 75-ті роковини геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року на півострові розпочалася операція з примусового переселення. Вона тривала два дні і завершилася 20-го травня. Офіційно причиною назвали буцімто співпрацю кримських татар із нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Загалом депортували майже 200 тисяч людей, за даними самих кримських татар – більше 400 тисяч. Однак, як повідомляє український інститут національної пам'яті, жодних доказів так званого "масового дезертирства" кримських татар не існує.

Попередній матеріал
Порошенко: Масові репресії – один із наслідків втрати державності 100 років тому
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Loading...