День вшанування пам'яті жертв політичних репресій
День вшанування пам'яті жертв політичних репресій president.gov.ua

Порошенко: Масові репресії – один із наслідків втрати державності 100 років тому

Читайте по-русски
Українська незалежність і наша свобода оплачені занадто дорогою ціною, ми повинні про це пам'ятати, наголосив Порошенко

День пам'яті жертв політичних репресій сьогодні в Україні. Меморіальні заходи відбулися на території комплексу "Биківнянські могили", що у Києві. У жалобних заходах на території меморіального комплексу взяв участь і Президент Петро Порошенко з дружиною. Про таке повідомляє "5 канал".

На церемонії Президент України Петро Порошенко зазначив, що жахливі злочини комуністичного режиму проти людяності стали можливими зокрема й через втрату української державності 100 років тому.

"Жахливі злочини комуністичного режиму проти людяності стали можливими у тому числі через втрату української державності, яку ми не змогли відстояти в часи Української революції 1917–1921 років", – наголосив Президент.

Він підкреслив, що український народ заплатив надто високу ціну за ці прорахунки, зроблені 100 років тому, а тому ми не маємо допускати навіть думки про те, щоб повторити той гіркий досвід знову.

"Тому щоразу незмінно повторюємо тезу про незворотність нашого європейського курсу, про неприпустимість повернення України в лоно Російської Федерації. На землі, де дерева ростуть з людської крові, не може бути і мови про політичні загравання з агресором і спадкоємцем режиму, який цю кров проливав", - наголосив глава держави.

День вшанування пам'яті жертв політичних репресій
День вшанування пам'яті жертв політичних репресій president.gov.ua

За його словами, українці це дуже добре усвідомили, і за останні роки ні разу не відступили від обраного шляху.

Президент також нагадав, що за 5 років фактично завершено процес декомунізації держави, заборонено комуністичну ідеологію, Православна церква України отримала Томос про автокефалію, створено боєздатну армію, яка надійно захищає нас від загарбників у розв'язаній московським режимом війні. Крім цього, зазначив Порошенко, досягнуто значних успіхів у співпраці з країнами – світовими лідерами та міжнародними інституціями, проведено низку реформ в напрямі адаптації українського законодавства до європейських стандартів.

День вшанування пам'яті жертв політичних репресій
День вшанування пам'яті жертв політичних репресій president.gov.ua

Довідка. За різними даними, у Биківнянському лісі поховані від 30 до 35 тисяч загиблих. Окремі історики говорять і про набагато більшу цифру – до 100 тисяч замордованих. Додамо, що вшановують пам'ять жертв політичних репресій не тільки в Києві, а й в містах України.

Як повідомляв 5.UA, вчора були 75-ті роковини геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року на півострові розпочалася операція з примусового переселення. Вона тривала два дні і завершилася 20-го травня. Офіційно причиною назвали буцімто співпрацю кримських татар із нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Загалом депортували майже 200 тисяч людей, за даними самих кримських татар – більше 400 тисяч. Однак, як повідомляє український інститут національної пам'яті, жодних доказів так званого "масового дезертирства" кримських татар не існує.

Попередній матеріал
"Били по маршрутах відступу, але ми відступати не збиралися": армійці ЗСУ розповіли про програшну тактику окупантів поблизу Мар'їнки
Наступний матеріал
Канада закликає РФ скасувати заборону Меджлісу
Loading...